Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Ekspress Wieczorny
Nr: 70
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1981
gen. Höpper (T. Białoszczyński), Heydrich (P. Cieślak), Schellenberg (O. Łukaszewicz), Canaris (E. Fetting), Hahn (M. Voit).
Scenariusz pióra B. Urbankowskiego i B. Świątkiewicza nie eksponuje akcji bojowych, nie ma strzałów, rozstrzeliwań, transportów. O tym wszystkim dowiadujemy się z dyskusji wśród dowódców AK i z relacji na naradach w gestapowskich gabinetach.
Wymowa spektaklu jest jednoznaczna, zawiera się w słowach Grota Roweckiego, gdy ten namawia swego przyjaciela, legendarnego dowódcę szwoleżerów płk. Albrechta do pracy w podziemnej organizacji "zrozum, tu chodzi o coś więcej niż przetrwanie...". To coś więcej to wolność, godność, narodowa tożsamość.
Tytuł pierwszej części "Słowo honoru", drugiej "22.30". Spektakl został
gen. Höpper (T. Białoszczyński), Heydrich (P. Cieślak), Schellenberg (O. Łukaszewicz), Canaris (E. Fetting), Hahn (M. Voit). <br>&lt;hi rend="bold"&gt;Scenariusz pióra B. Urbankowskiego i B. Świątkiewicza nie eksponuje akcji bojowych, nie ma strzałów, rozstrzeliwań, transportów. O tym wszystkim dowiadujemy się z dyskusji wśród dowódców AK i z relacji na naradach w gestapowskich gabinetach.&lt;/&gt; <br>Wymowa spektaklu jest jednoznaczna, zawiera się w słowach Grota Roweckiego, gdy ten namawia swego przyjaciela, legendarnego dowódcę szwoleżerów płk. Albrechta do pracy w podziemnej organizacji "&lt;q&gt;zrozum, tu chodzi o coś więcej niż przetrwanie...&lt;/&gt;". To coś więcej to wolność, godność, narodowa tożsamość. <br>&lt;hi rend="bold"&gt;Tytuł pierwszej części "Słowo honoru", drugiej "22.30". Spektakl został
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego