Typ tekstu: Książka
Autor: Matejuk Piotr
Tytuł: Wojskowe przyrządy optyczne w II Rzeczypospolitej
Rok: 1997
wojennego43.
Po przekształceniu w 1934 r. SEPEWE w spółkę akcyjną nabyto 28 akcji, a członek zarządu PZO, Wieńczysław Kotecki, w okresie od 29.03.1935 r. do 6.04.1938 r. był członkiem komisji rewizyjnej tej spółki.
Czyniono duże wysiłki zmierzające do wejścia na międzynarodowy rynek handlu wojskowymi przyrządami optycznymi.
Wyrazem tych wysiłków było prezentowanie wyrobów na krajowych i zagranicznych wystawach, na których otrzymywano wysokie wyróżnienia.
Pierwszy Złoty Medal otrzymano w 1925 r. na Międzynarodowej Wystawie Dydaktycznej we Florencji. W roku następnym uzyskano również Złoty Medal na Wystawie Wynalazków w Warszawie oraz dyplom honorowy na międzynarodowej wystawie w Li`ege.
Na
wojennego43.<br>Po przekształceniu w 1934 r. SEPEWE w spółkę akcyjną nabyto 28 akcji, a członek zarządu PZO, Wieńczysław Kotecki, w okresie od 29.03.1935 r. do 6.04.1938 r. był członkiem komisji rewizyjnej tej spółki.<br>Czyniono duże wysiłki zmierzające do wejścia na międzynarodowy rynek handlu wojskowymi przyrządami optycznymi.<br>Wyrazem tych wysiłków było prezentowanie wyrobów na krajowych i zagranicznych wystawach, na których otrzymywano wysokie wyróżnienia.<br>Pierwszy Złoty Medal otrzymano w 1925 r. na Międzynarodowej Wystawie Dydaktycznej we Florencji. W roku następnym uzyskano również Złoty Medal na Wystawie Wynalazków w Warszawie oraz dyplom honorowy na międzynarodowej wystawie w Li`ege.<br>Na
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego