Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 259
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1997
napić?

- Jeśli ktoś się na tym zupełnie nie zna, bierze cokolwiek, byle "wlać w siebie". Wtedy oczywiście picie piwa nie spełnia pozytywnej roli, jaką odgrywa w innych krajach.

O jaką rolę chodzi?

- Tam jest to cały ceremoniał, obszar kultury życia codziennego u nas nie istniejący.

- Pubów powstaje jednak coraz więcej.

- Wzdrygam się na samo słowo "pub". Puby zostawmy Anglikom. My mieliśmy piwiarnie, karczmy, gospody - są to dobre, tradycyjne nazwy. Przecież obyczaj picia piwa sięga w Polsce średniowiecza. Przez całe epoki piwo było napojem do śniadania, piło się piwo z serem.

Gdyby ktoś dzisiaj zamówił sobie na śniadanie piwo z białym serem
napić?&lt;/&gt;<br><br>&lt;who2&gt; - Jeśli ktoś się na tym zupełnie nie zna, bierze cokolwiek, byle "wlać w siebie". Wtedy oczywiście picie piwa nie spełnia pozytywnej roli, jaką odgrywa w innych krajach.&lt;/&gt;<br><br>&lt;who1&gt; O jaką rolę chodzi?&lt;/&gt;<br><br>&lt;who2&gt; - Tam jest to cały ceremoniał, obszar kultury życia codziennego u nas nie istniejący.&lt;/&gt;<br><br>&lt;who1&gt; - Pubów powstaje jednak coraz więcej.&lt;/&gt;<br><br>&lt;who2&gt; - Wzdrygam się na samo słowo "pub". Puby zostawmy Anglikom. My mieliśmy piwiarnie, karczmy, gospody - są to dobre, tradycyjne nazwy. Przecież obyczaj picia piwa sięga w Polsce średniowiecza. Przez całe epoki piwo było napojem do śniadania, piło się piwo z serem.&lt;/&gt;<br><br>&lt;who1&gt; Gdyby ktoś dzisiaj zamówił sobie na śniadanie piwo z białym serem
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego