Typ tekstu: Książka
Autor: Janusz Tazbir
Tytuł: Silva rerum historicarum
Rok: 2002
autorów nie nazwał poległych dowódców zdrajcami. Wręcz przeciwnie, wyrażano ubolewanie, iż przynajmniej części z nich nie pozostawiono czasu do namysłu, po którym zmieniliby swój pierwotnie niechętny stosunek do "rokoszu", za jaki powstanie zostało początkowo uznane. Takiego właśnie zdania był Jan Skrzynecki, który w lutym roku 1831 został jego naczelnym wodzem.
Z najwyższą wzgardą pisano o pomniku na placu Saskim, odsłoniętym 29 listopada 1841 roku, a wzniesionym ku czci poległych przed równo jedenastoma laty oficerów. Nie da się ukryć, że "Słowo stało się Ciałem, a Wallenrod#Belwederem", wbrew woli wyższego dowództwa armii bądź co bądź polskiej.
Potomkowie Konrada Wallenroda O ile wielkie postaci
autorów nie nazwał poległych dowódców zdrajcami. Wręcz przeciwnie, wyrażano ubolewanie, iż przynajmniej części z nich nie pozostawiono czasu do namysłu, po którym zmieniliby swój pierwotnie niechętny stosunek do "rokoszu", za jaki powstanie zostało początkowo uznane. Takiego właśnie zdania był Jan Skrzynecki, który w lutym roku 1831 został jego naczelnym wodzem.<br>Z najwyższą wzgardą pisano o pomniku na placu Saskim, odsłoniętym 29 listopada 1841 roku, a wzniesionym ku czci poległych przed równo jedenastoma laty oficerów. Nie da się ukryć, że "Słowo stało się Ciałem, a Wallenrod#Belwederem", wbrew woli wyższego dowództwa armii bądź co bądź polskiej.<br>Potomkowie Konrada Wallenroda O ile wielkie postaci
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego