Typ tekstu: Książka
Autor: Łęcki Włodzimierz
Tytuł: Wielkopolska
Rok: 1997
Rozbity przez Niemców, został zrekonstruowany. Na czworobocznym cokole popiersie poety. Oparta o cokół siedzi dziewczyna w wielkopolskim stroju ludowym. W pn. części miasta cmentarz. Pochowani zostali na nim m.in. powstańcy wielkopolscy 1918-19 i Leon Kapliński (1826-1876), malarz i literat.
Na przedmieściu Bugaj gospodarstwo rybackie oraz gospodarstwo rolne.
Zabytkowe czworaki z poł. XIXw. zbudowane wg proj. S. Mielżyńskiego.

2km na wsch. gościniec "Darz Bór" oraz zrekonstruowany zameczek myśliwski z XIXw., wzniesiony wg proj. S. Mielżyńskiego, należące do gospodarstwa "Biegrol".
3km na zach. Winna Góra. W średniowieczu istniały tu winnice książęce.
W 1250 Bolesław Pobożny oddał je biskupowi poznańskiemu wraz
Rozbity przez Niemców, został zrekonstruowany. Na czworobocznym cokole popiersie poety. Oparta o cokół siedzi dziewczyna w wielkopolskim stroju ludowym. W pn. części miasta cmentarz. Pochowani zostali na nim m.in. powstańcy wielkopolscy 1918-19 i Leon Kapliński (1826-1876), malarz i literat.<br>Na przedmieściu Bugaj gospodarstwo rybackie oraz gospodarstwo rolne.<br>Zabytkowe czworaki z poł. XIXw. zbudowane wg proj. S. Mielżyńskiego.<br><br> 2km na wsch. gościniec "Darz Bór" oraz zrekonstruowany zameczek myśliwski z XIXw., wzniesiony wg proj. S. Mielżyńskiego, należące do gospodarstwa "Biegrol".<br> 3km na zach. Winna Góra. W średniowieczu istniały tu winnice książęce.<br>W 1250 Bolesław Pobożny oddał je biskupowi poznańskiemu wraz
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego