Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Podhalański
Nr: 46
Miejsce wydania: Zakopane
Rok: 1999
zupą jego mamy, znanej specjalistki od białych zacierek. Do barszczu też uwag nie było, lecz mnie dostała się zupa gulaszowa, którą w tym wypadku nazwałem sobie ziemniaczaną z mięsem. W niej to naruszona została wątła proporcja między składnikami, tak że te mniej ważne, czyli ziemniaki, zdominowały inne, zdawałoby się pierwszoplanowe. Zupa była zbyt rzadka i mało esencjonalna i żeby wyjść naprzeciwko mym uwagom, przy następnym jej przygotowywaniu należałoby użyć drugie tyle mięsa wołowego. Zyskają na tym i klienci i zupa i w ostatecznym rozrachunku kucharz z właścicielem.
Z dań ważniejszych zamówiliśmy te, które w jakiś sposób są charakterystyczne dla "Pizzerii Primavera
zupą jego mamy, znanej specjalistki od białych zacierek. Do barszczu też uwag nie było, lecz mnie dostała się zupa gulaszowa, którą w tym wypadku nazwałem sobie ziemniaczaną z mięsem. W niej to naruszona została wątła proporcja między składnikami, tak że te mniej ważne, czyli ziemniaki, zdominowały inne, zdawałoby się pierwszoplanowe. Zupa była zbyt rzadka i mało esencjonalna i żeby wyjść naprzeciwko mym uwagom, przy następnym jej przygotowywaniu należałoby użyć drugie tyle mięsa wołowego. Zyskają na tym i klienci i zupa i w ostatecznym rozrachunku kucharz z właścicielem.<br>Z dań ważniejszych zamówiliśmy te, które w jakiś sposób są charakterystyczne dla "Pizzerii Primavera
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!