Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 07.20
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
prawdziwy benefis pani Steinbach. Stało się tak za sprawą głównego prelegenta wieczoru, pisarza Ralpha Giordano, do niedawna zagorzałego krytyka środowisk wypędzonych. Nie szczędził on pochwał przewodniczącej Związku, przypisując jej zmianę kursu BdV, dojrzałość polityczną i umiejętność wyciągania wniosków z historii.
- Nie można jej przypisywać braku dobrej woli - twierdził Giordano, niemiecki Żyd, który przeżył holokaust. Zebrał za to brawa na stojąco.
Kardynał Karl Lehmann podkreślił, że uroczystość nie służy upamiętnieniu losu wypędzonych, lecz przypomnieniu o cierpieniach i odwadze Polaków, ofiar narodowosocjalistycznych Niemiec.
Zdaniem Eriki Steinbach niemieccy wypędzeni gotowi są do okazania współczucia narodowi polskiemu, mimo iż nie przychodzi to łatwo, gdyż sami
prawdziwy benefis pani &lt;name type="person"&gt;Steinbach&lt;/&gt;. Stało się tak za sprawą głównego prelegenta wieczoru, pisarza &lt;name type="person"&gt;Ralpha Giordano&lt;/&gt;, do niedawna zagorzałego krytyka środowisk wypędzonych. Nie szczędził on pochwał przewodniczącej &lt;name type="org"&gt;Związku&lt;/&gt;, przypisując jej zmianę kursu &lt;name type="org"&gt;BdV&lt;/&gt;, dojrzałość polityczną i umiejętność wyciągania wniosków z historii.<br>&lt;q&gt;&lt;transl&gt;- Nie można jej przypisywać braku dobrej woli&lt;/&gt;&lt;/&gt; - twierdził &lt;name type="person"&gt;Giordano&lt;/&gt;, niemiecki Żyd, który przeżył holokaust. Zebrał za to brawa na stojąco.<br>Kardynał &lt;name type="person"&gt;Karl Lehmann&lt;/&gt; podkreślił, że uroczystość nie służy upamiętnieniu losu wypędzonych, lecz przypomnieniu o cierpieniach i odwadze Polaków, ofiar narodowosocjalistycznych &lt;name type="place"&gt;Niemiec&lt;/&gt;.<br>Zdaniem &lt;name type="person"&gt;Eriki Steinbach&lt;/&gt; niemieccy wypędzeni gotowi są do okazania współczucia narodowi polskiemu, mimo iż nie przychodzi to łatwo, gdyż sami
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego