Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 01.31
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
jej prawicowy członek Jarosław Sellin. Argumentował, że takiego stanowiska nie przewiduje ustawa o RTV, a Czarzasty wykorzystuje je do zapewnienia sobie politycznych wpływów. Jest on już drugim sekretarzem w historii Rady (pierwszym był Andrzej Zarębski), ale dopiero za czasów Czarzastego to stanowisko - czysto administracyjne - uważano za istotniejsze od posady wiceprzewodniczącego, a nawet przewodniczącego KRRiTV. Sekretarz koordynuje pracę rady, wyznacza terminy spotkań i podpisuje protokoły z jej posiedzeń.
Czarzasty uprzedził ewentualne odwołanie. Oznajmił w piątek, że wkrótce nowy regulamin Krajowej Rady i tak zmieni strukturę tego organu, a wtedy zadania sekretarza będzie mógł przejąć gabinet przewodniczącej KRRiTV.
- Mój Boże! W mediach publicznych zaczynają
jej prawicowy członek &lt;name type="person"&gt;Jarosław Sellin&lt;/&gt;. Argumentował, że takiego stanowiska nie przewiduje ustawa o RTV, a &lt;name type="person"&gt;Czarzasty&lt;/&gt; wykorzystuje je do zapewnienia sobie politycznych wpływów. Jest on już drugim sekretarzem w historii &lt;name type="org"&gt;Rady&lt;/&gt; (pierwszym był &lt;name type="person"&gt;Andrzej Zarębski&lt;/&gt;), ale dopiero za czasów &lt;name type="person"&gt;Czarzastego&lt;/&gt; to stanowisko - czysto administracyjne - uważano za istotniejsze od posady wiceprzewodniczącego, a nawet przewodniczącego &lt;name type="org"&gt;KRRiTV&lt;/&gt;. Sekretarz koordynuje pracę rady, wyznacza terminy spotkań i podpisuje protokoły z jej posiedzeń.<br>&lt;name type="person"&gt;Czarzasty&lt;/&gt; uprzedził ewentualne odwołanie. Oznajmił w piątek, że wkrótce nowy regulamin &lt;name type="org"&gt;Krajowej Rady&lt;/&gt; i tak zmieni strukturę tego organu, a wtedy zadania sekretarza będzie mógł przejąć gabinet przewodniczącej &lt;name type="org"&gt;KRRiTV&lt;/&gt;.<br>&lt;q&gt;- Mój Boże! W mediach publicznych zaczynają
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego