Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Praca i Zabezpieczenie Społeczne
Nr: 3
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1981
zakładu pracy. . Autor jest zdania, że różnorodne czynniki można sprowadzić do co najmniej jednej z wymienionych płaszczyzn przystosowania.
Wyodrębnienie dwóch zasadniczych kategorii, tj. sprawności (móc) i gotowości (chcieć) zasadza się na potocznej obserwacji, że do analizy świadomego działania nie wystarcza jedna z nich. Jest to założenie konieczne do rozpatrywania zjawiska absencji chorobowej. O znaczeniu momentu intencjonalnej gotowości do pracy można się przekonać analizując zachowanie osób zdrowych symulujących chorobę i chorych, którzy skłonni są do zatajenia faktu choroby lub unikają rozmyślnie spowodowania absencji, pomimo posiadania podstaw do otrzymania zwolnienia lekarskiego (rys. 2).
W tej perspektywie badawczej można poddać badaniom wpływ poszczególnych czynników
zakładu pracy. &lt;page nr=20&gt;. Autor jest zdania, że różnorodne czynniki można sprowadzić do co najmniej jednej z wymienionych płaszczyzn przystosowania. <br> Wyodrębnienie dwóch zasadniczych kategorii, tj. sprawności (móc) i gotowości (chcieć) zasadza się na potocznej obserwacji, że do analizy świadomego działania nie wystarcza jedna z nich. Jest to założenie konieczne do rozpatrywania zjawiska absencji chorobowej. O znaczeniu momentu intencjonalnej gotowości do pracy można się przekonać analizując zachowanie osób zdrowych symulujących chorobę i chorych, którzy skłonni są do zatajenia faktu choroby lub unikają rozmyślnie spowodowania absencji, pomimo posiadania podstaw do otrzymania zwolnienia lekarskiego (rys. 2). <br> W tej perspektywie badawczej można poddać badaniom wpływ poszczególnych czynników
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego