Typ tekstu: Książka
Autor: Sejm RP
Tytuł: Kodeks Postepowania Administracyjnego
Rok powstania: 1960
tym sędziego przewodniczącego, wyznacza Pierwszy Prezes Sądu Najwyższego każdorazowo po wniesieniu sprawy. Ministrowie wymienieni w § 1 wyznaczają swoich przedstawicieli do Kolegium w terminie siedmiu dni od dnia zawiadomienia ich przez Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego o wniesieniu sprawy.
Art. 192. § 1. Z wnioskiem o rozpatrzenie sporu mogą występować:
1) zainteresowany organ administracji państwowej lub sąd - gdy uznają się równocześnie za właściwe do załatwienia sprawy (spór pozytywny), 2) strona - gdy w sprawie za niewłaściwy uznaje się zarówno organ administracji państwowej, jak i sąd (spór negatywny), 3) Minister Sprawiedliwości, 4) Prokurator Generalny Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej.
§ 2. Wniosek o rozpatrzenie sporu kieruje się do Pierwszego
tym sędziego przewodniczącego, wyznacza Pierwszy Prezes Sądu Najwyższego każdorazowo po wniesieniu sprawy. Ministrowie wymienieni w § 1 wyznaczają swoich przedstawicieli do Kolegium w terminie siedmiu dni od dnia zawiadomienia ich przez Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego o wniesieniu sprawy.<br>Art. 192. § 1. Z wnioskiem o rozpatrzenie sporu mogą występować:<br>1) zainteresowany organ administracji państwowej lub sąd - gdy uznają się równocześnie za właściwe do załatwienia sprawy (spór pozytywny), 2) strona - gdy w sprawie za niewłaściwy uznaje się zarówno organ administracji państwowej, jak i sąd (spór negatywny), 3) Minister Sprawiedliwości, 4) Prokurator Generalny Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej.<br>§ 2. Wniosek o rozpatrzenie sporu kieruje się do Pierwszego
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego