Typ tekstu: Druki ulotne
Tytuł: reklamy kulinarne
Rok: 2003
miąższu owoców granatu, stosowany do drinków, koktajli, lodów i zimnych napojów. Charakteryzuje się piękną, czerwoną barwą.
5 napój z araku lub rumu, cukru oraz gorącej wody, podobny do ponczu. Wymyślił go admirał angielskiej floty Edward Vernon w 1740 r. aby odzwyczaić marynarzy od picia czystej wódki. Załoga jego statku nazywała admirała "Old Grog", od jego płaszcz uszytego z materiału zwanego "grogram" - stąd nazwa napoju. Aby przygotować klasyczny grog należy połączyć: ćwierć szklanki rumu, araku lub koniaku, 3/4 szklanki gorącej wody, dwie kostki cukru.
Czasem dodaje się do grogu odrobinę soku z cytryny dla podniesienia smaku.
6 arabska przyprawa o konsystencji
miąższu owoców granatu, stosowany do drinków, koktajli, lodów i zimnych napojów. Charakteryzuje się piękną, czerwoną barwą.<br>5 napój z araku lub rumu, cukru oraz gorącej wody, podobny do ponczu. Wymyślił go admirał angielskiej floty Edward Vernon w 1740 r. aby odzwyczaić marynarzy od picia czystej wódki. Załoga jego statku nazywała admirała "Old Grog", od jego płaszcz uszytego z materiału zwanego "grogram" - stąd nazwa napoju. Aby przygotować klasyczny grog należy połączyć: ćwierć szklanki rumu, araku lub koniaku, 3/4 szklanki gorącej wody, dwie kostki cukru.<br>Czasem dodaje się do grogu odrobinę soku z cytryny dla podniesienia smaku.<br>6 arabska przyprawa o konsystencji
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego