Typ tekstu: Książka
Autor: Przewłocki Stefan
Tytuł: Geodezja dla inżynierii środowiska
Rok wydania: 1998
Rok powstania: 1997
boki i kąty. Do obliczenia współrzędnych X i Y punktów takiego ciągu muszą być dane: współrzędne przynajmniej jednego punktu tego ciągu oraz azymut przynajmniej jednego boku.
W celu zapewnienia kontroli mierzonych elementów ciągu, ciągi poligonowe tworzy się tak, by tworzyły one zamknięte wieloboki, wówczas ciągi takie nazywamy ciągami poligonowymi zamkniętymi albo tak, by zawierały dwa (lub więcej) punkty o znanych współrzędnych i dwa (lub więcej) boki o znanych azymutach. Ciągi poligonowe, które mają początek w punkcie o znanych współrzędnych i bok o znanym azymucie oraz koniec w punkcie o znanych współrzędnych i bok o znanym azymucie nazywamy ciągami poligonowymi nawiązanymi dwustronnie.
Kolejność
boki i kąty. Do obliczenia współrzędnych &lt;HI rend="italic"&gt;X&lt;/HI&gt; i &lt;HI rend="italic"&gt;Y&lt;/HI&gt; punktów takiego ciągu muszą być dane: współrzędne przynajmniej jednego punktu tego ciągu oraz azymut przynajmniej jednego boku.<br>W celu zapewnienia kontroli mierzonych elementów ciągu, ciągi poligonowe tworzy się tak, by tworzyły one zamknięte wieloboki, wówczas ciągi takie nazywamy ciągami poligonowymi &lt;HI rend="italic"&gt;zamkniętymi&lt;/HI&gt; albo tak, by zawierały dwa (lub więcej) punkty o znanych współrzędnych i dwa (lub więcej) boki o znanych azymutach. Ciągi poligonowe, które mają początek w punkcie o znanych współrzędnych i bok o znanym azymucie oraz koniec w punkcie o znanych współrzędnych i bok o znanym azymucie nazywamy ciągami poligonowymi &lt;HI rend="italic"&gt;nawiązanymi dwustronnie&lt;/HI&gt;.<br>Kolejność
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego