Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Podhalański
Nr: 29
Miejsce wydania: Zakopane
Rok: 1999
tylko część, około 10% tego ruchu puścić przez Rabkę. Przecież ludzie udający się na Śląsk, według naszej koncepcji, jechaliby przez Słowację.
Zdaniem Dariusza Goca, przeprowadzono dotychczas rozmowy z władzami około 60 procent gmin, przez które przechodzą alternatywne drogi. Jak dotąd, poza Rabką nikt nie protestował.
Gminy, przez które będzie przebiegać alternatywna trasa, będą musiały wykupić od BAM po dwie tablice, informujące o drodze. Łącznie będzie to 60 takich znaków z napisem "jesteś na alternatywnej drodze" i reklamami lokalnych sponsorów. Samorządy będą musiały udostępnić miejsce pod te tablice oraz zamontować je. Koszt jednej to około 4 tys. zł.
Nie wiadomo, czy pomysł
tylko część, około 10% tego ruchu puścić przez Rabkę. Przecież ludzie udający się na Śląsk, według naszej koncepcji, jechaliby przez Słowację.<br>Zdaniem Dariusza Goca, przeprowadzono dotychczas rozmowy z władzami około 60 procent gmin, przez które przechodzą alternatywne drogi. Jak dotąd, poza Rabką nikt nie protestował.<br>Gminy, przez które będzie przebiegać alternatywna trasa, będą musiały wykupić od BAM po dwie tablice, informujące o drodze. Łącznie będzie to 60 takich znaków z napisem "jesteś na alternatywnej drodze" i reklamami lokalnych sponsorów. Samorządy będą musiały udostępnić miejsce pod te tablice oraz zamontować je. Koszt jednej to około 4 tys. zł.<br>Nie wiadomo, czy pomysł
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego