Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 12.27
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
przede wszystkim Wielkiej Brytanii, która referendum ma przeprowadzić wiosną 2006 r. Może nawet się zdarzyć, że w Polsce referendum nie będzie już potrzebne. Wystarczy, że wcześniej inny kraj, np. właśnie Wielka Brytania, konstytucję odrzuci. Traktat konstytucyjny, żeby wszedł w życie, muszą zaakceptować wszystkie państwa UE.
Politycy PO wysuwają jeszcze jeden argument - gdyby referendum miało się odbyć w 2006 roku, można będzie do tego czasu zmienić konstytucję i znieść wymóg 50-procentowego progu. Z kolei PSL i Samoobrona proponują, by referendum połączyć z wyborami samorządowymi, planowanymi na jesień 2006 r. Powinno to, ich zdaniem, zwiększyć frekwencję.
Oprócz argumentów merytorycznych zarówno opozycja, jak
przede wszystkim Wielkiej Brytanii, która referendum ma przeprowadzić wiosną 2006 r. Może nawet się zdarzyć, że w Polsce referendum nie będzie już potrzebne. Wystarczy, że wcześniej inny kraj, np. właśnie Wielka Brytania, konstytucję odrzuci. Traktat konstytucyjny, żeby wszedł w życie, muszą zaakceptować wszystkie państwa UE.<br>Politycy PO wysuwają jeszcze jeden argument - gdyby referendum miało się odbyć w 2006 roku, można będzie do tego czasu zmienić konstytucję i znieść wymóg 50-procentowego progu. Z kolei PSL i Samoobrona proponują, by referendum połączyć z wyborami samorządowymi, planowanymi na jesień 2006 r. Powinno to, ich zdaniem, zwiększyć frekwencję.<br>Oprócz argumentów merytorycznych zarówno opozycja, jak
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego