Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 03.19
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
się wiceprezes Zarządu Głównego SPP Stanisław Piskor, który w inicjatywie Burcharda widzi alternatywę dla kierowanego przez Erikę Steinbach Związku Wypędzonych. - Polskie instytucje powinny zaangażować się w działalność Porozumienia, którego istnienie jest dowodem na to, że są Niemcy, którym zależy na prawdziwym pojednaniu z Polakami. Wspierając Burcharda, osłabimy wpływy i odbierzemy argumenty zwolennikom budowy Centrum przeciwko Wypędzeniom - uważa Piskor.
Matthias Burchard, założyciel Porozumienia, jest absolwentem Wydziału Rolnictwa Uniwersytetu Humboldta w Berlinie. To właśnie w tym ośrodku, który podczas drugiej wojny światowej nosił nazwę Instytutu Rolnictwa, powstał słynny Generalplan Ost.
Burchard uważa, że bez rzeczowej dyskusji o tym zbrodniczym przedsięwzięciu nie da się
się wiceprezes &lt;name type="org"&gt;Zarządu Głównego&lt;/&gt; &lt;name type="org"&gt;SPP&lt;/&gt; &lt;name type="person"&gt;Stanisław Piskor&lt;/&gt;, który w inicjatywie &lt;name type="person"&gt;Burcharda&lt;/&gt; widzi alternatywę dla kierowanego przez &lt;name type="person"&gt;Erikę Steinbach&lt;/&gt; &lt;name type="org"&gt;Związku Wypędzonych&lt;/&gt;. &lt;q&gt;- Polskie instytucje powinny zaangażować się w działalność &lt;name type="org"&gt;Porozumienia&lt;/&gt;, którego istnienie jest dowodem na to, że są Niemcy, którym zależy na prawdziwym pojednaniu z Polakami. Wspierając &lt;name type="person"&gt;Burcharda&lt;/&gt;, osłabimy wpływy i odbierzemy argumenty zwolennikom budowy &lt;name type="place"&gt;Centrum przeciwko Wypędzeniom&lt;/&gt;&lt;/&gt; - uważa &lt;name type="person"&gt;Piskor&lt;/&gt;.&lt;/&gt;<br>&lt;name type="person"&gt;Matthias Burchard&lt;/&gt;, założyciel &lt;name type="org"&gt;Porozumienia&lt;/&gt;, jest absolwentem &lt;name type="org"&gt;Wydziału Rolnictwa&lt;/&gt; &lt;name type="org"&gt;Uniwersytetu Humboldta&lt;/&gt; w &lt;name type="place"&gt;Berlinie&lt;/&gt;. To właśnie w tym ośrodku, który podczas drugiej wojny światowej nosił nazwę &lt;name type="org"&gt;Instytutu Rolnictwa&lt;/&gt;, powstał słynny Generalplan Ost.<br>&lt;name type="person"&gt;Burchard&lt;/&gt; uważa, że bez rzeczowej dyskusji o tym zbrodniczym przedsięwzięciu nie da się
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego