Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Cosmopolitan
Nr: 05
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2000
w powietrzu i przemieszczają dużo dalej niż w bezwietrzne dni.
- Ciepło i wilgotno - taka pogoda sprzyja rozwojowi grzybów, które uwalniają do atmosfery swoje zarodniki.
- Lato w mieście - gdy jest ciepło i bezwietrznie, wiatr nie oczyszcza atmosfery z zanieczyszczeń, które osiągają tak wysokie stężenie, że mogą powodować ataki astmy. Niekorzystny dla astmatyków jest też gorący i bardzo suchy klimat.
- Rano czy wieczorem? - w gorące, bezwietrzne dni pyłki unoszą się ku górze, nie są więc niebezpieczne; problemy zaczynają się po południu, gdy pyłki zaczynają opadać.
Na podstawie książki Lucy Huntington "Ogród przyjazny dla alergików", Wydawnictwo Medium, 1998.

Muzyka, która leczy
Dźwięki muzyki wpływają
w powietrzu i przemieszczają dużo dalej niż w bezwietrzne dni.<br>- Ciepło i wilgotno - taka pogoda sprzyja rozwojowi grzybów, które uwalniają do atmosfery swoje zarodniki.<br>- Lato w mieście - gdy jest ciepło i bezwietrznie, wiatr nie oczyszcza atmosfery z zanieczyszczeń, które osiągają tak wysokie stężenie, że mogą powodować ataki astmy. Niekorzystny dla astmatyków jest też gorący i bardzo suchy klimat.<br>- Rano czy wieczorem? - w gorące, bezwietrzne dni pyłki unoszą się ku górze, nie są więc niebezpieczne; problemy zaczynają się po południu, gdy pyłki zaczynają opadać.<br>Na podstawie książki Lucy Huntington "Ogród przyjazny dla alergików", Wydawnictwo Medium, 1998.<br><br>Muzyka, która leczy<br>Dźwięki muzyki wpływają
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego