Typ tekstu: Książka
Autor: Borchardt Karol Olgierd
Tytuł: Szaman Morski
Rok: 1985
Nowego Jorku lub San Francisco jako kapitan na statku, to urządzę ci taką podrói po Stanach Zjednoczonych, jaką ty mi urządziłeś po Paryżu".
W chwili gdy kapitan Eustazy kończył swe opowiadanie i brał ponownie namiary na konstelację Oriona, w szczególności na gwiazdy Alnitax, Anilam i Mintak, w barze zjawił się asystent pokładowy z arkuszem papieru w ręce. (s. 37)
Kapitan Eustazy w tamtych czasach, nie wiedząc jeszcze, co go może spotkać od kapitana Mauritzena, wolał sam na osobności sprawę zbadać. Przeprosił więc swych gości i szybko ruszył na spotkanie asystenta pokładowego.
- Telegram do pana kapitana - zameldował asystent.
Kapitan szybko przeczytał, podziękował
Nowego Jorku lub San Francisco jako kapitan na statku, to urządzę ci taką podrói po Stanach Zjednoczonych, jaką ty mi urządziłeś po Paryżu".<br> W chwili gdy kapitan Eustazy kończył swe opowiadanie i brał ponownie namiary na konstelację Oriona, w szczególności na gwiazdy Alnitax, Anilam i Mintak, w barze zjawił się asystent pokładowy z arkuszem papieru w ręce. (s. 37)<br> Kapitan Eustazy w tamtych czasach, nie wiedząc jeszcze, co go może spotkać od kapitana Mauritzena, wolał sam na osobności sprawę zbadać. Przeprosił więc swych gości i szybko ruszył na spotkanie asystenta pokładowego.<br> - Telegram do pana kapitana - zameldował asystent.<br> Kapitan szybko przeczytał, podziękował
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego