Typ tekstu: Książka
Autor: Eichelberger Wojciech
Tytuł: O co pytają dzieci
Rok: 1999
nienawiści do dziecka. Jeśli epizody bicia są równoważone wieloma sytuacjami, w których dziecko doświadcza miłości rodziców, w których może przekonać się, że jest dla nich ważne i kochane, wtedy łatwiej potrafi jakoś bicie "pomieścić" w sobie.
Można przypuszczać, że podświadomie oczekując solidarności od rodzica tej samej płci, dziecko łatwiej znosi atak fizyczny ze strony rodzica płci przeciwnej.
Również nieco łatwiej mu pogodzić się z biciem matki niż ojca. Jest ono zazwyczaj mniej bolesne, a i matkom daje się większe przyzwolenie na nieopanowane emocje, spontaniczne ataki gniewu, rzucanie czym popadnie.
I jeszcze jedno. Rzecz nie mniej szkodliwa niż samo bicie, to tzw
nienawiści do dziecka. Jeśli epizody bicia są równoważone wieloma sytuacjami, w których dziecko doświadcza miłości rodziców, w których może przekonać się, że jest dla nich ważne i kochane, wtedy łatwiej potrafi jakoś bicie "pomieścić" w sobie.<br>Można przypuszczać, że podświadomie oczekując solidarności od rodzica tej samej płci, dziecko łatwiej znosi atak fizyczny ze strony rodzica płci przeciwnej.<br>Również nieco łatwiej mu pogodzić się z biciem matki niż ojca. Jest ono zazwyczaj mniej bolesne, a i matkom daje się większe przyzwolenie na nieopanowane emocje, spontaniczne ataki gniewu, rzucanie czym popadnie.<br>I jeszcze jedno. Rzecz nie mniej szkodliwa niż samo bicie, to tzw
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego