Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Ozon
Nr: 3
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2005
na rynku urządzeń do robienia zastrzyków. Rzadko się je stosuje, ponieważ są mało precyzyjne. W większości takich urządzeń do wstrzyknięcia lekarstwa używa się sprężonego powietrza, przez co trudno dokładnie dobrać siłę "strzału" i wielkość dawki leku. Jednak inżynierom z Berkeley właśnie to udało się udoskonalić.
Pomysł wzięli od komputerowych drukarek atramentowych. Maszyny te potrafią z niezwykłą precyzją dozować krople atramentu - mają one wielkość rzędu pikolitrów (bilionowych części litra). Pracownicy Berkeley, konstruując swoje urządzenie, powiększyli po prostu głowicę drukarki atramentowej. Elektroniczne sterowanie pozwala bardzo dokładnie dozować lek.
Możliwość sterowania siłą, z jaką wystrzeliwana jest porcja szczepionki czy insuliny, sprawia, że przyrząd znakomicie
na rynku urządzeń do robienia zastrzyków. Rzadko się je stosuje, ponieważ są mało precyzyjne. W większości takich urządzeń do wstrzyknięcia lekarstwa używa się sprężonego powietrza, przez co trudno dokładnie dobrać siłę "strzału" i wielkość dawki leku. Jednak inżynierom z Berkeley właśnie to udało się udoskonalić. <br>Pomysł wzięli od komputerowych drukarek atramentowych. Maszyny te potrafią z niezwykłą precyzją dozować krople atramentu - mają one wielkość rzędu pikolitrów (bilionowych części litra). Pracownicy Berkeley, konstruując swoje urządzenie, powiększyli po prostu głowicę drukarki atramentowej. Elektroniczne sterowanie pozwala bardzo dokładnie dozować lek. <br>Możliwość sterowania siłą, z jaką wystrzeliwana jest porcja szczepionki czy insuliny, sprawia, że przyrząd znakomicie
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego