Typ tekstu: Książka
Autor: Sarzyński Piotr
Tytuł: Przewodnik po rynku malarstwa
Rok: 1999
istotne? Z kilku powodów: po pierwsze: pozwalają na poznanie naturalnej kolorystyki pracy.
Ilustracje w katalogach, choć coraz bardziej doskonałe, z reguły jednak mniej lub bardziej zniekształcają rzeczywistą paletę barw; raz tłumią kolory, to znów je przerysowują, a bywa, że zmieniają na zupełnie inne; po drugie: pozwalają poznać oprawę pracy. Na aukcji z reguły wystawia się obrazy w takich ramach, w jakich dostarczył je dotychczasowy właściciel. Czasami jest to oprawa z epoki, czasem - współczesna, niekiedy oryginalna i cenna, niekiedy - tandetna. A trzeba pamiętać, że atrakcyjna oprawa (ileż przydaje ona blasku dziełu sztuki!) to dziś spory wydatek. Warto więc wiedzieć, czy musimy się
istotne? Z kilku powodów: po pierwsze: pozwalają na poznanie naturalnej kolorystyki pracy.<br>Ilustracje w katalogach, choć coraz bardziej doskonałe, z reguły jednak mniej lub bardziej zniekształcają rzeczywistą paletę barw; raz tłumią kolory, to znów je przerysowują, a bywa, że zmieniają na zupełnie inne; po drugie: pozwalają poznać oprawę pracy. Na aukcji z reguły wystawia się obrazy w takich ramach, w jakich dostarczył je dotychczasowy właściciel. Czasami jest to oprawa z epoki, czasem - współczesna, niekiedy oryginalna i cenna, niekiedy - tandetna. A trzeba pamiętać, że atrakcyjna oprawa (ileż przydaje ona blasku dziełu sztuki!) to dziś spory wydatek. Warto więc wiedzieć, czy musimy się
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego