Typ tekstu: Książka
Autor: Jarosz Maria
Tytuł: Samobójstwa
Rok: 1997
tylko "miejskości", ale zgoła "wielkomiejskości".

Tymczasem jak wykazują prowadzone przeze mnie analizy, środowiska wielkomiejskie coraz rzadziej, a małomiasteczkowe coraz częściej zaczęły rejestrować wysokie wskaźniki śmierci samobójczej.

W latach dziewięćdziesiątych zjawisko to wyraźnie się krystalizuje: wskaźniki samobójstw stają się relatywnie częstsze w małych niż w dużych miastach.

Tendencja nasilania się zachowań autoagresywnych w małych i średnich miastach i ich obniżania się w miastach dużych i bardzo dużych jest, (jak wynika z tabeli 6), dosyć wyraźna.

Jeśli posłużymy się bardziej precyzyjnym miernikiem zjawiska, czyli wskaźnikiem śmierci samobójczej na 100 000 ludności, to analizowana zależność będzie znacznie wyraźniejsza (zob. tabela 7).

Współczynniki samobójstw dokonanych
tylko "miejskości", ale zgoła "wielkomiejskości".<br><br> Tymczasem jak wykazują prowadzone przeze mnie analizy, środowiska wielkomiejskie coraz rzadziej, a małomiasteczkowe coraz częściej zaczęły rejestrować wysokie wskaźniki śmierci samobójczej.<br><br> W latach dziewięćdziesiątych zjawisko to wyraźnie się krystalizuje: wskaźniki samobójstw stają się relatywnie częstsze w małych niż w dużych miastach.<br><br>Tendencja nasilania się zachowań autoagresywnych w małych i średnich miastach i ich obniżania się w miastach dużych i bardzo dużych jest, (jak wynika z tabeli 6), dosyć wyraźna.<br><br> Jeśli posłużymy się bardziej precyzyjnym miernikiem zjawiska, czyli wskaźnikiem śmierci samobójczej na 100 000 ludności, to analizowana zależność będzie znacznie wyraźniejsza (zob. tabela 7).<br><br>Współczynniki samobójstw dokonanych
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego