Typ tekstu: Książka
Autor: Kośmider Joanna, Mazur-Chrzanowska Barbara, Wyszyński Bartosz
Tytuł: Odory
Rok: 2002
życiowych bakterii denitryfikacyjnych, do których należą na przykład: Micrococcus denitrificans, Thiobacillus denitrificans, Pseudomonas fluorenscensi inne. Końcowymi produktami denitryfikacji są amoniak i azot cząsteczkowy. W niektórych przypadkach zachodzi denitryfikacja częściowa-do N2O lub azotynów.
Denitryfikacja zachodzi w glebie i w oceanach w warunkach tlenowych i beztlenowych. W nieobecności tlenu mikroorganizmy wykorzystują azotany w procesie oddychania, na przykład:

W warunkach tlenowych denitryfikacja zachodzi wolniej (u wielu bakterii wytwarzanie reduktazy azotanowej ustaje w obecności tlenu).
Przedstawione podstawowe przemiany związków azotu nie obejmują reakcji często decydujących o wrażeniach węchowych. Biodegradacji białek i aminokwasów towarzyszy bardzo nieprzyjemny zapach powstających amin, takich jak trimetyloamina (zapach rybi), diaminy
życiowych bakterii denitryfikacyjnych, do których należą na przykład: Micrococcus denitrificans, Thiobacillus denitrificans, Pseudomonas fluorenscensi inne. Końcowymi produktami denitryfikacji są amoniak i azot cząsteczkowy. W niektórych przypadkach zachodzi denitryfikacja częściowa-do N2O lub azotynów.<br>Denitryfikacja zachodzi w glebie i w oceanach w warunkach tlenowych i beztlenowych. W nieobecności tlenu mikroorganizmy wykorzystują azotany w procesie oddychania, na przykład:<br>&lt;gap&gt;<br>W warunkach tlenowych denitryfikacja zachodzi wolniej (u wielu bakterii wytwarzanie reduktazy azotanowej ustaje w obecności tlenu).<br>Przedstawione podstawowe przemiany związków azotu nie obejmują reakcji często decydujących o wrażeniach węchowych. Biodegradacji białek i aminokwasów towarzyszy bardzo nieprzyjemny zapach powstających amin, takich jak trimetyloamina (zapach rybi), diaminy
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego