Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Gazeta Lubuska
Nr: 07.19
Miejsce wydania: Zielona Góra
Rok: 2005
wilków, które przybyły przed kilkoma miesiącami w krośnieńskie lasy, zadomowiła się na dobre.

To dla lubuskich leśników powód do prawdziwej dumy. Pół roku temu sensację wzbudziła para wilków - basior (samiec) i wadera (samica), które spotykano w podkrośnieńskich lasach. Przyrodnicy zastanawiali się, czy zwierzęta pojawiły się na stałe, czy też tylko badają teren.
- Teraz wiemy, że to stado mamy na dłużej - mówi zastępca nadleśniczego z Osiecznicy Andrzej Sumiński. - Wilki nie tylko założyły dużą, ładną norę, ale niedawno wyprowadziły z niej czwórkę młodych. To oznacza, że już się u nas zadomowiły.
Jako terytorium łowieckie zwierzęta obrały sobie pięć lubuskich nadleśnictw na peryferiach Puszczy
wilków, które przybyły przed kilkoma miesiącami w krośnieńskie lasy, zadomowiła się na dobre.&lt;/&gt;<br><br>To dla lubuskich leśników powód do prawdziwej dumy. Pół roku temu sensację wzbudziła para wilków - basior (samiec) i wadera (samica), które spotykano w podkrośnieńskich lasach. Przyrodnicy zastanawiali się, czy zwierzęta pojawiły się na stałe, czy też tylko badają teren. <br>- Teraz wiemy, że to stado mamy na dłużej - mówi zastępca nadleśniczego z Osiecznicy Andrzej Sumiński. - Wilki nie tylko założyły dużą, ładną norę, ale niedawno wyprowadziły z niej czwórkę młodych. To oznacza, że już się u nas zadomowiły. <br>Jako terytorium łowieckie zwierzęta obrały sobie pięć lubuskich nadleśnictw na peryferiach Puszczy
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego