Typ tekstu: Książka
Autor: Brzeziński Jerzy
Tytuł: Metodologia badań psychologicznych
Rok: 1996
czy, inaczej mówiąc, do rozwiązania problemu badawczego), jak i czynności związane z aplikacją rezultatu badawczego (przeniesienie przetworzonego, ale nie przez badacza (!), rezultatu badawczego z laboratorium do praktyki społecznej). W tym miejscu będą one tylko umieszczone w ogólnym schemacie; ich dokładniejsze omówienie znajdzie Czytelnik w innych rozdziałach tej części.

2. Trafność badania psychologicznego

Analizując postępowanie badawcze psychologa możemy próbować poszukać odpowiedzi na dwa, jak się wydaje, bardzo podstawowe pytania. Odpowiedź na nie przesądza bowiem o wartości poznawczej i praktycznej uzyskanego przez psychologa rezultatu badawczego (dalej RB).

2.1. Trafność wewnętrzna

Pierwsze pytanie związane jest z wyborem procedury badawczej (obejmującym istotne jej elementy
czy, inaczej mówiąc, do rozwiązania problemu badawczego), jak i czynności związane z aplikacją rezultatu badawczego (przeniesienie przetworzonego, ale nie przez badacza (!), rezultatu badawczego z laboratorium do praktyki społecznej). W tym miejscu będą one tylko umieszczone w ogólnym schemacie; ich dokładniejsze omówienie znajdzie Czytelnik w innych rozdziałach tej części.<br><br>&lt;tit&gt; 2. Trafność badania psychologicznego&lt;/&gt;<br><br> Analizując postępowanie badawcze psychologa możemy próbować poszukać odpowiedzi na dwa, jak się wydaje, bardzo podstawowe pytania. Odpowiedź na nie przesądza bowiem o wartości poznawczej i praktycznej uzyskanego przez psychologa rezultatu badawczego (dalej RB).<br><br>&lt;tit&gt; 2.1. Trafność wewnętrzna&lt;/&gt;<br><br> Pierwsze pytanie związane jest z wyborem procedury badawczej (obejmującym istotne jej elementy
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego