Typ tekstu: Książka
Autor: Brzeziński Jerzy
Tytuł: Metodologia badań psychologicznych
Rok: 1996
węższym (tym razem) znaczeniu tego słowa: odpowiadają dostatecznie adekwatnie na nowo powstałe zapotrzebowanie obiektywne, dzięki czemu przechodzą do sfery świadomości społecznej".

Powtórzmy, w skrócie, to co wyżej zostało powiedziane. Ze strony praktyki społecznej pojawia się zapotrzebowanie na określonego rodzaju rezultaty badawcze (o ważkich konsekwencjach teoretycznych i metodologicznych także dla praktyki badawczej). Znajduje ono odzwierciedlenie w społecznej SM. Jeżeli przy tym subiektywna praktyka badawcza oparta na tej ostatniej jest efektywna, to SM staje się - jak zauważa Kmita (1976, s. 97): "(...) społecznym, względnie trwałym kontekstem obiektywnym tej praktyki i przez dłuższy okres występuje w roli samodzielnego Ťsędziegoť dalszych wyników badawczych".

Jest tak, aż
węższym (tym razem) znaczeniu tego słowa: odpowiadają dostatecznie adekwatnie na nowo powstałe zapotrzebowanie obiektywne, dzięki czemu przechodzą do sfery świadomości społecznej".<br><br>Powtórzmy, w skrócie, to co wyżej zostało powiedziane. Ze strony praktyki społecznej pojawia się zapotrzebowanie na określonego rodzaju rezultaty badawcze (o ważkich konsekwencjach teoretycznych i metodologicznych także dla praktyki badawczej). Znajduje ono odzwierciedlenie w społecznej SM. Jeżeli przy tym subiektywna praktyka badawcza oparta na tej ostatniej jest efektywna, to SM staje się - jak zauważa Kmita (1976, s. 97): "(...) społecznym, względnie trwałym kontekstem obiektywnym tej praktyki i przez dłuższy okres występuje w roli samodzielnego Ťsędziegoť dalszych wyników badawczych".<br><br>Jest tak, aż
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego