Typ tekstu: Książka
Autor: Zaniewski Andrzej
Tytuł: Król Tanga
Rok: 1997
fortunę rodu.
Młody mężczyzna o bujnym temperamencie musiał się ustatkować, a małżeństwo z ładną dziewczyną wywodzącą się ze szlachecko-ziemiańskiego rodu miało ową stabilizację przyspieszyć. A zresztą Julia bardzo podobała się przystojnemu i wysmukłemu Izraelicie, który też uwierzył, że to małżeństwo oderwie go od lekkomyślnych przyjaciół i pazernych na prezenty baletnic.
Julia została skazana - jak sama mówiła - na małżeństwo. A wyrok wykonano błyskawicznie. Był to więc związek prawie bez miłości, bez głębszego uczucia, z nielicznymi tylko chwilami szczęścia. Zimne, skalkulowane przez rodziców stadło, w którym oboje od początku byli sobie obcy, chociaż starali się to przezwyciężać!
Hipolit uśmiecha się sztucznie. Po
fortunę rodu.<br> Młody mężczyzna o bujnym temperamencie musiał się ustatkować, a małżeństwo z ładną dziewczyną wywodzącą się ze szlachecko-ziemiańskiego rodu miało ową stabilizację przyspieszyć. A zresztą Julia bardzo podobała się przystojnemu i wysmukłemu Izraelicie, który też uwierzył, że to małżeństwo oderwie go od lekkomyślnych przyjaciół i pazernych na prezenty baletnic.<br> Julia została skazana - jak sama mówiła - na małżeństwo. A wyrok wykonano błyskawicznie. Był to więc związek prawie bez miłości, bez głębszego uczucia, z nielicznymi tylko chwilami szczęścia. Zimne, skalkulowane przez rodziców stadło, w którym oboje od początku byli sobie obcy, chociaż starali się to przezwyciężać!<br> Hipolit uśmiecha się sztucznie. Po
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego