Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Podhalański
Nr: 19
Miejsce wydania: Zakopane
Rok: 1999
rzucić dotychczasowe życie i przenieść się do odległej Polski. Gdy już uzbierał wystarczającą kwotę na rozkręcenie tu interesu, przyjechał do Nowego Targu. Na razie nie jest mu łatwo. Twierdzi, że choć wielu nowotarżan jest bardzo sympatycznych, choć bardzo mu pomogli, jeszcze nie czuje się tu dobrze. Codzienne życie, kontakty utrudnia bariera językowa. Nie ma jeszcze stabilnej sytuacji. Żyje w niepewności. Zamierza tu jednak zostać.

Beata Zalot"Szpulki" dla miasta

W piątek, na specjalnej sesji radni Zakopanego podejmą uchwałę w sprawie kupna przez miasto Zespołu Szkół Zawodowych im. Heleny Modrzejewskiej, popularnie nazywanego "Szpulkami".
Budynki szkoły, które są własnością Centralnego Zarządu Spółdzielczości Pracy w
rzucić dotychczasowe życie i przenieść się do odległej Polski. Gdy już uzbierał wystarczającą kwotę na rozkręcenie tu interesu, przyjechał do Nowego Targu. Na razie nie jest mu łatwo. Twierdzi, że choć wielu nowotarżan jest bardzo sympatycznych, choć bardzo mu pomogli, jeszcze nie czuje się tu dobrze. Codzienne życie, kontakty utrudnia bariera językowa. Nie ma jeszcze stabilnej sytuacji. Żyje w niepewności. Zamierza tu jednak zostać.<br><br>&lt;au&gt;Beata Zalot&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="art"&gt;<br><br>&lt;tit&gt;"Szpulki" dla miasta&lt;/tit&gt;<br><br>W piątek, na specjalnej sesji radni Zakopanego podejmą uchwałę w sprawie kupna przez miasto Zespołu Szkół Zawodowych im. Heleny Modrzejewskiej, popularnie nazywanego "Szpulkami".<br>Budynki szkoły, które są własnością Centralnego Zarządu Spółdzielczości Pracy w
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe słowo roku 2019

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe słowo roku 2019. 
Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!

Pobierz bezpłatny e-book
„Pułapki ortografii"
prof. Jerzego Bralczyka!

Uwaga, do ebooka zostały dołączone informacje handlowe w rozumieniu ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną, toteż jego zamówienie wymaga wyrażenia poniższych zgód.

Wyślij

Weź udział w akcji „Młodzieżowe słowo roku 2019” i odbierz darmowy e-book!