Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Podhalański
Nr: 19
Miejsce wydania: Zakopane
Rok: 1999
rzucić dotychczasowe życie i przenieść się do odległej Polski. Gdy już uzbierał wystarczającą kwotę na rozkręcenie tu interesu, przyjechał do Nowego Targu. Na razie nie jest mu łatwo. Twierdzi, że choć wielu nowotarżan jest bardzo sympatycznych, choć bardzo mu pomogli, jeszcze nie czuje się tu dobrze. Codzienne życie, kontakty utrudnia bariera językowa. Nie ma jeszcze stabilnej sytuacji. Żyje w niepewności. Zamierza tu jednak zostać.

Beata Zalot"Szpulki" dla miasta

W piątek, na specjalnej sesji radni Zakopanego podejmą uchwałę w sprawie kupna przez miasto Zespołu Szkół Zawodowych im. Heleny Modrzejewskiej, popularnie nazywanego "Szpulkami".
Budynki szkoły, które są własnością Centralnego Zarządu Spółdzielczości Pracy w
rzucić dotychczasowe życie i przenieść się do odległej Polski. Gdy już uzbierał wystarczającą kwotę na rozkręcenie tu interesu, przyjechał do Nowego Targu. Na razie nie jest mu łatwo. Twierdzi, że choć wielu nowotarżan jest bardzo sympatycznych, choć bardzo mu pomogli, jeszcze nie czuje się tu dobrze. Codzienne życie, kontakty utrudnia bariera językowa. Nie ma jeszcze stabilnej sytuacji. Żyje w niepewności. Zamierza tu jednak zostać.<br><br>&lt;au&gt;Beata Zalot&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="art"&gt;<br><br>&lt;tit&gt;"Szpulki" dla miasta&lt;/tit&gt;<br><br>W piątek, na specjalnej sesji radni Zakopanego podejmą uchwałę w sprawie kupna przez miasto Zespołu Szkół Zawodowych im. Heleny Modrzejewskiej, popularnie nazywanego "Szpulkami".<br>Budynki szkoły, które są własnością Centralnego Zarządu Spółdzielczości Pracy w
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2020

Przyłącz się do V edycji plebiscytu PWN i zgłoś swoją propozycję.
UWAGA! Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe, ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!
Powiedz o plebiscycie swoim znajomym.

Głosy można oddawać do
30 listopada 2020 r.

Wyślij
Weź udział w akcji „Młodzieżowe Słowo Roku 2020”!