Typ tekstu: Książka
Tytuł: Klechdy domowe
Rok wydania: 1996
Rok powstania: 1960
zawołał:
- Piotrze!
Aby natychmiast odpowiedzieć i nie zdradzić się z łakomstwem, wypluł święty Piotr pogryziony placek z ust i rzekł czym prędzej:
- Słucham, Panie!
Pan Jezus coś mu powiedział, a potem szli dalej w milczeniu. Wtedy święty Piotr ułamał znowu kawałek placka i począł go gryźć, mniemając, że go zje bez wiedzy Chrystusa. Pan Jezus, nie oglądając się wcale, zawołał powtórnie:
- Piotrze!
Święty Piotr wypluł natychmiast pogryziony placek z ust swoich i odezwał się:
- Słucham, Panie!
I tym razem powiedział mu coś Chrystus, i dalej wędrowali ścieżką wśród lasu.
Za trzecim razem wyjął święty Piotr kawałek placka z torby, ale jakże był
zawołał: <br>- Piotrze! <br>Aby natychmiast odpowiedzieć i nie zdradzić się z łakomstwem, wypluł święty Piotr pogryziony placek z ust i rzekł czym prędzej:<br>- Słucham, Panie! <br>Pan Jezus coś mu powiedział, a potem szli dalej w milczeniu. Wtedy święty Piotr ułamał znowu kawałek placka i począł go gryźć, mniemając, że go zje bez wiedzy Chrystusa. Pan Jezus, nie oglądając się wcale, zawołał powtórnie: <br>- Piotrze! <br>Święty Piotr wypluł natychmiast pogryziony placek z ust swoich i odezwał się: <br>- Słucham, Panie! <br>I tym razem powiedział mu coś Chrystus, i dalej wędrowali ścieżką wśród lasu. <br>Za trzecim razem wyjął święty Piotr kawałek placka z torby, ale jakże był
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego