Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Motor
Nr: 31
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1974
alkohol. Jest to najczęstsza droga do wypadków śmiertelnych.
PO PIERWSZE - BADAĆ WZROK
Obok spełnienia podstawowego warunku, od którego zależy bezpieczna jazda w nocy, jakim jest okresowe dokładne badanie okulistyczne, kierowca musi zdobyć umiejętność dostosowywania swojego sposobu jazdy i sposobu myślenia na drodze do warunków jazdy w ciemności.
Do najważniejszych elementów bezpiecznej jazdy w nocy należą dwa następujące: zmniejszenie szybkości jazdy oraz utrzymywanie bezpiecznego odstępu od innych pojazdów, szczególnie na ruchliwych drogach dalekobieżnych. Kierowca powinien więc stałe dostosowywać szybkość jazdy do możliwości rozróżniania znaków i przeszkód na drodze. Idzie o to, aby zawczasu dorosnąć do wymagań nieoczekiwanej sytuacji.
Kierowca nie powinien również
alkohol. Jest to najczęstsza droga do wypadków śmiertelnych. <br>&lt;tit1&gt;PO PIERWSZE - BADAĆ WZROK&lt;/&gt; <br>Obok spełnienia podstawowego warunku, od którego zależy bezpieczna jazda w nocy, jakim jest okresowe dokładne badanie okulistyczne, kierowca musi zdobyć umiejętność dostosowywania swojego sposobu jazdy i sposobu myślenia na drodze do warunków jazdy w ciemności. <br>Do najważniejszych elementów bezpiecznej jazdy w nocy należą dwa następujące: zmniejszenie szybkości jazdy oraz utrzymywanie bezpiecznego odstępu od innych pojazdów, szczególnie na ruchliwych drogach dalekobieżnych. Kierowca powinien więc stałe dostosowywać szybkość jazdy do możliwości rozróżniania znaków i przeszkód na drodze. Idzie o to, aby zawczasu dorosnąć do wymagań nieoczekiwanej sytuacji. <br>Kierowca nie powinien również
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego