Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Tucholski
Miejsce wydania: Bydgoszcz
Rok: 2000
chcieliby móc decydować o takich sprawach - mówi radny Jarosław Kelsz.
Niepokój radnego budzi możliwość szkodliwego oddziaływania masztu na mieszkających w pobliżu ludzi. Do tej pory nikt bowiem nie przeprowadził badań (np. symulacji) natężenia promieniowania, które wydzielać będzie instalacja komórkowa.
Choć istniejący już na tym terenie przekaźnik Ery GSM podobno jest bezpieczny, to nie wiadomo, co stanie się, gdy w pobliżu pojawi się kolejny - Centertela. Jaki będzie efekt nałożenia się promieniowania?
- Nie twierdzę, że na pewno będzie szkodliwe, ale przecież nie można tego wykluczyć. Zatem warto, by to sprawdzić - uważa radny Kelsz.
Radni mieli także wątpliwości, czy pomiary, które są wykonywane na
chcieliby móc decydować o takich sprawach - mówi radny Jarosław Kelsz. <br>Niepokój radnego budzi możliwość szkodliwego oddziaływania masztu na mieszkających w pobliżu ludzi. Do tej pory nikt bowiem nie przeprowadził badań (np. symulacji) natężenia promieniowania, które wydzielać będzie instalacja komórkowa. <br>Choć istniejący już na tym terenie przekaźnik Ery GSM podobno jest bezpieczny, to nie wiadomo, co stanie się, gdy w pobliżu pojawi się kolejny - Centertela. Jaki będzie efekt nałożenia się promieniowania? <br>- Nie twierdzę, że na pewno będzie szkodliwe, ale przecież nie można tego wykluczyć. Zatem warto, by to sprawdzić - uważa radny Kelsz. <br>Radni mieli także wątpliwości, czy pomiary, które są wykonywane na
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego