Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Dzień Dobry
Nr: 16/02
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2001
Czasem okazuje się, że kredytobiorca ma zobowiązania wobec skarbu państwa, który ma pierwszeństwo w egzekucji. Przedstawiciele działających w Polsce banków hipotecznych podkreślają, że rozwiązaniem byłaby zasada, iż decydujące dla kolejności zaspokojenia roszczeń jest to, kiedy hipoteka została ustanowiona, a nie kto jest wierzycielem.
- W tej chwili zabezpieczenie hipoteczne nie jest bezpiecznym środkiem. Może się zdarzyć, że w oparciu o stan wpisów w księdze udzielimy kredytu, a potem okaże się, że klient jest winien pieniądze skarbowi państwa - mówi Jacek Furga, prezes Hypo Vereinsbank Bank Hipoteczny.
- Zdarza się, że w jednym dniu oszust sprzedaje nieruchomość u dwóch-trzech notariuszy. W większości krajów regulacje
Czasem okazuje się, że kredytobiorca ma zobowiązania wobec skarbu państwa, który ma pierwszeństwo w egzekucji. Przedstawiciele działających w Polsce banków hipotecznych podkreślają, że rozwiązaniem byłaby zasada, iż decydujące dla kolejności zaspokojenia roszczeń jest to, kiedy hipoteka została ustanowiona, a nie kto jest wierzycielem.<br>&lt;q&gt;- W tej chwili zabezpieczenie hipoteczne nie jest bezpiecznym środkiem. Może się zdarzyć, że w oparciu o stan wpisów w księdze udzielimy kredytu, a potem okaże się, że klient jest winien pieniądze skarbowi państwa&lt;/&gt; - mówi Jacek Furga, prezes Hypo Vereinsbank Bank Hipoteczny.<br>&lt;q&gt;&lt;transl&gt;- Zdarza się, że w jednym dniu oszust sprzedaje nieruchomość u dwóch-trzech notariuszy. W większości krajów regulacje
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego