Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 06.28
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
Europejska - USA
George W. Bush źle przyjęty przez Irlandczyków
Mniej rozbieżności w sprawie Iraku

Głównym tematem sobotniego szczytu Unii Europejskiej i USA była stabilizacja Iraku. Zdaniem komentatorów rozbieżności w tej sprawie było mniej niż do tej pory. Goszczącego w irlandzkim Shannon prezydenta George'a W. Busha powitały jednak antyamerykańskie demonstracje.
Pomimo bezprecedensowych środków ostrożności - nad bezpieczeństwem uczestników szczytu czuwało sześć tysięcy policjantów i żołnierzy oraz cztery okręty wojenne - demonstrantom udało się zablokować drogę wiodącą do zamku, gdzie odbywały się rozmowy. Tłum protestujących zebrał się również na lotnisku w Shannon przed odlotem amerykańskiego prezydenta do Turcji.
Jednym z najistotniejszych tematów omawianych w Shannon
Europejska&lt;/&gt; - &lt;name type="place"&gt;USA&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br>&lt;tit&gt;&lt;name type="person"&gt;George W. Bush&lt;/&gt; źle przyjęty przez Irlandczyków&lt;/&gt;<br>&lt;tit&gt;Mniej rozbieżności w sprawie &lt;name type="place"&gt;Iraku&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;intro&gt;Głównym tematem sobotniego szczytu &lt;name type="org"&gt;Unii Europejskiej&lt;/&gt; i &lt;name type="place"&gt;USA&lt;/&gt; była stabilizacja &lt;name type="place"&gt;Iraku&lt;/&gt;. Zdaniem komentatorów rozbieżności w tej sprawie było mniej niż do tej pory. Goszczącego w irlandzkim &lt;name type="place"&gt;Shannon&lt;/&gt; prezydenta &lt;name type="person"&gt;George'a W. Busha&lt;/&gt; powitały jednak antyamerykańskie demonstracje.&lt;/&gt;<br>Pomimo bezprecedensowych środków ostrożności - nad bezpieczeństwem uczestników szczytu czuwało sześć tysięcy policjantów i żołnierzy oraz cztery okręty wojenne - demonstrantom udało się zablokować drogę wiodącą do zamku, gdzie odbywały się rozmowy. Tłum protestujących zebrał się również na lotnisku w &lt;name type="place"&gt;Shannon&lt;/&gt; przed odlotem amerykańskiego prezydenta do &lt;name type="place"&gt;Turcji&lt;/&gt;.<br>Jednym z najistotniejszych tematów omawianych w &lt;name type="place"&gt;Shannon
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego