Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Życie i Nowoczesność
Nr: 553
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1981
i utrwalania struktur społeczno-organizacyjnych jest tak silny, że wszelkie próby zobiektywizowania centralnego planowania, a więc posługiwania się kryteriami ogólnospołecznymi zamiast grupowymi były - jak dotąd - skazane na niepowodzenie.
Drugim źródłem niepowodzeń strukturalnych jest zjawisko "niedowładu strategicznego". Brak w istocie rzeczy koncepcji regulowania tempa wzrostu i zmian proporcji makroekonomicznych. Prosta metoda bilansowania jest jedynym instrumentarium będącym w stałym i powszechnym użyciu, usiłującym zastąpić powiązania poziome. To też powoduje, że zbilansowanie ma charakter pozorny i formalny, podczas gdy w rzeczywistości występują stany nierównowagi ogólnej i cząstkowej.
Analiza porównawcza zmian strukturalnych w kilku krajach i w PRL
Brak porównywalnych danych w naszych publikacjach statystycznych
i utrwalania struktur społeczno-organizacyjnych jest tak silny, że wszelkie próby zobiektywizowania centralnego planowania, a więc posługiwania się kryteriami ogólnospołecznymi zamiast grupowymi były - jak dotąd - skazane na niepowodzenie.<br> &lt;hi rend="bold"&gt;Drugim źródłem niepowodzeń strukturalnych jest zjawisko "niedowładu strategicznego".&lt;/&gt; Brak w istocie rzeczy koncepcji regulowania tempa wzrostu i zmian proporcji makroekonomicznych. Prosta metoda bilansowania jest jedynym instrumentarium będącym w stałym i powszechnym użyciu, usiłującym zastąpić powiązania poziome. To też powoduje, że zbilansowanie ma charakter pozorny i formalny, podczas gdy w rzeczywistości występują stany nierównowagi ogólnej i cząstkowej.<br> &lt;tit1&gt;Analiza porównawcza zmian strukturalnych w kilku krajach i w PRL&lt;/&gt;<br> Brak porównywalnych danych w naszych publikacjach statystycznych
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego