Typ tekstu: Książka
Autor: Szymański Wojciech
Tytuł: Chemia jądrowa. Zarys problematyki przemian jądrowych
Rok: 1996
jądra. Reakcje takie nazywamy reakcjami wychwytu radiacyjnego.
3) Reakcja może zachodzić z pochłonięciem cząstki i emisją nukleonu lub lekkiego jądra: ((...))
Wszystkie powyższe typy (1-3) reakcji są odmianami reakcji dwuciałowej.
4) Innym typem reakcji jest wychwycenie cząstki z tzw. "wyparowaniem'' kilku nukleonów lub cząstek: ((...)) gdzie ((...)).
5) Przy dużych energiach cząstek bombardujących (ok. 100 MeV i więcej) zachodzi tzw. kruszenie jąder: ((...)) gdzie Y są to duże fragmenty jądra. W tym przypadku liczba masowa (A) i atomowa (Z) jąder A i B różnią się od siebie dość znacznie.
6) Reakcja rozszczepienia polega na tym, że jądro rozszczepia się na dwa silnie wzbudzone fragmenty
jądra. Reakcje takie nazywamy reakcjami wychwytu radiacyjnego.<br> 3) Reakcja może zachodzić z pochłonięciem cząstki i emisją nukleonu lub lekkiego jądra: ((...)) <br> Wszystkie powyższe typy (1-3) reakcji są odmianami reakcji dwuciałowej.<br> 4) Innym typem reakcji jest wychwycenie cząstki z tzw. "wyparowaniem'' kilku nukleonów lub cząstek: ((...)) gdzie ((...)).<br> 5) Przy dużych energiach cząstek bombardujących (ok. 100 MeV i więcej) zachodzi tzw. kruszenie jąder: ((...)) gdzie Y są to duże fragmenty jądra. W tym przypadku liczba masowa (A) i atomowa (Z) jąder A i B różnią się od siebie dość znacznie.<br> 6) Reakcja rozszczepienia polega na tym, że jądro rozszczepia się na dwa silnie wzbudzone fragmenty
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego