Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 09.30
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
kilkunastu miesięcy Iran prowadzi ze światem zabawę w ciuciubabkę. Gdy MAEA grozi sankcjami, irańskie władze deklarują "dobrowolne", "tymczasowe" zawieszenie prac, wpuszczają inspektorów, po czym wracają do realizacji programu.
We wrześniu Iran wznowił produkcję wirówek i chciał poddać procesowi wzbogacania 37 ton rudy uranowej. Zdaniem ekspertów, pozwoliłoby mu to na zbudowanie broni jądrowej. MAEA zagroziła, że jeśli do listopada nie zamrozi prac nad programem nuklearnym, sprawą zajmie się Rada Bezpieczeństwa. Iran ostrzegł, że jeśli kwestia domniemanych zbrojeń jądrowych stanie na forum Rady, to nie wpuści już inspektorów.
- Problem irańskiego programu nuklearnego trafi w końcu na forum Rady. Zacznie ona od sankcji politycznych
kilkunastu miesięcy &lt;name type="place"&gt;Iran&lt;/&gt; prowadzi ze światem zabawę w ciuciubabkę. Gdy &lt;name type="org"&gt;MAEA&lt;/&gt; grozi sankcjami, irańskie władze deklarują "dobrowolne", "tymczasowe" zawieszenie prac, wpuszczają inspektorów, po czym wracają do realizacji programu.<br>We wrześniu &lt;name type="place"&gt;Iran&lt;/&gt; wznowił produkcję wirówek i chciał poddać procesowi wzbogacania 37 ton rudy uranowej. Zdaniem ekspertów, pozwoliłoby mu to na zbudowanie broni jądrowej. &lt;name type="org"&gt;MAEA&lt;/&gt; zagroziła, że jeśli do listopada nie zamrozi prac nad programem nuklearnym, sprawą zajmie się &lt;name type="org"&gt;Rada Bezpieczeństwa&lt;/&gt;. &lt;name type="place"&gt;Iran&lt;/&gt; ostrzegł, że jeśli kwestia domniemanych zbrojeń jądrowych stanie na forum &lt;name type="org"&gt;Rady&lt;/&gt;, to nie wpuści już inspektorów.<br>- Problem irańskiego programu nuklearnego trafi w końcu na forum &lt;name type="org"&gt;Rady&lt;/&gt;. Zacznie ona od sankcji politycznych
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego