Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 01.27
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
zainteresowanymi i w marcu przedstawią raport z tych konsultacji. Jeśli dojdą do wniosku, że porozumienie jest możliwe, zaproponują konkretny kompromis. - Wierzę w porozumienie do końca czerwca - mówił polski minister.

Francja popiera Chiny

Po raz pierwszy od czerwca 1989 roku unijni ministrowie zastanawiali się wczoraj nad możliwością zniesienia embarga na eksport broni do Chin. Zakaz został wprowadzony po masakrze na pekińskim placu Tienanmen i nigdy nie był oficjalnie kwestionowany. Dyskusji zażądała Francja, której zależy na dobrych stosunkach z Chinami. Stanowisko Paryża popiera również Berlin, zdecydowanie sprzeciwiają się kraje skandynawskie i Holandia, które tradycyjnie w centrum swojej polityki zagranicznej stawiają prawa człowieka.
Polska
zainteresowanymi i w marcu przedstawią raport z tych konsultacji. Jeśli dojdą do wniosku, że porozumienie jest możliwe, zaproponują konkretny kompromis. &lt;q&gt;- Wierzę w porozumienie do końca czerwca&lt;/&gt; - mówił polski minister.<br><br>&lt;tit&gt;&lt;name type="place"&gt;Francja&lt;/&gt; popiera &lt;name type="place"&gt;Chiny&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>Po raz pierwszy od czerwca 1989 roku unijni ministrowie zastanawiali się wczoraj nad możliwością zniesienia embarga na eksport broni do &lt;name type="place"&gt;Chin&lt;/&gt;. Zakaz został wprowadzony po masakrze na pekińskim &lt;name type="place"&gt;placu Tienanmen&lt;/&gt; i nigdy nie był oficjalnie kwestionowany. Dyskusji zażądała &lt;name type="place"&gt;Francja&lt;/&gt;, której zależy na dobrych stosunkach z &lt;name type="place"&gt;Chinami&lt;/&gt;. Stanowisko &lt;name type="place"&gt;Paryża&lt;/&gt; popiera również &lt;name type="place"&gt;Berlin&lt;/&gt;, zdecydowanie sprzeciwiają się kraje skandynawskie i &lt;name type="place"&gt;Holandia&lt;/&gt;, które tradycyjnie w centrum swojej polityki zagranicznej stawiają prawa człowieka.<br>&lt;name type="place"&gt;Polska
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego