Typ tekstu: Książka
Autor: Łęcki Włodzimierz
Tytuł: Wielkopolska
Rok: 1997
oraz Instytutu Zachodniego. Na I piętrze jedna z reprezentacyjnych sal Poznania - Sala Czerwona.
Wśród starej zabudowy, na środku rynku, dwa nowoczesne budynki: stały salon wystawowy sztuki współczesnej i restauracja "Kresowa" z kuchnią wileńską - na miejscu d. Arsenału i Wielkopolskie Muzeum Wojskowe na miejscu d. Sukiennic. Ekspozycja obejmuje: dzieje oręża polskiego, broni i uzbrojenia, mundury Wojska Polskiego. Na osi ul. Różany Targ oddzielającej budynki późnobarokowa figura św. Jana Nepomucena z 1724.
Wokół rynku kamienice w większości pochodzące z XVw. z fasadami od XVI-XIXw. W sieniach i pomieszczeniach parterowych pozostałości gotyckie. Pod kamienicą nr 55 piwnica gotycka (obecnie restauracja).
Kamienice nr 50
oraz Instytutu Zachodniego. Na I piętrze jedna z reprezentacyjnych sal Poznania - Sala Czerwona.<br>Wśród starej zabudowy, na środku rynku, dwa nowoczesne budynki: stały salon wystawowy sztuki współczesnej i restauracja "Kresowa" z kuchnią wileńską - na miejscu d. Arsenału i Wielkopolskie Muzeum Wojskowe na miejscu d. Sukiennic. Ekspozycja obejmuje: dzieje oręża polskiego, broni i uzbrojenia, mundury Wojska Polskiego. Na osi ul. Różany Targ oddzielającej budynki późnobarokowa figura św. Jana Nepomucena z 1724.<br>Wokół rynku kamienice w większości pochodzące z XVw. z fasadami od XVI-XIXw. W sieniach i pomieszczeniach parterowych pozostałości gotyckie. Pod kamienicą nr 55 piwnica gotycka (obecnie restauracja).<br>Kamienice nr 50
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego