Typ tekstu: Książka
Autor: Myślińska Elżbieta
Tytuł: Laboratoryjne badania gruntów
Rok wydania: 1998
Rok powstania: 1992
rylec łukowy.

7. Po zrobieniu bruzdy umieszcza się miseczkę w uchwycie aparatu.

8. Obraca się korbką aparatu z prędkością 2 obrotów na sekundę, powodując uderzenia miseczki o podkładkę. Liczba uderzeń jest rejestrowana na specjalnym liczniku wmontowanym do aparatu bądź też należy dokładnie liczyć uderzenia, aż do momentu zlania się brzegów bruzdy na długości 10 mm i wysokości 1 mm.

9. Po zlaniu się bruzdy notuje się zarejestrowaną liczbę uderzeń i pobiera ze środka bruzdy próbkę gruntu (około 10 g) do naczynka wagowego w celu oznaczenia wilgotności.

10. Pozostałą w miseczce pastę przekłada się do parowniczki lub na płytę, dodaje niewielką ilość
rylec łukowy.<br><br>7. Po zrobieniu bruzdy umieszcza się miseczkę w uchwycie aparatu.<br><br>8. Obraca się korbką aparatu z prędkością 2 obrotów na sekundę, powodując uderzenia miseczki o podkładkę. Liczba uderzeń jest rejestrowana na specjalnym liczniku wmontowanym do aparatu bądź też należy dokładnie liczyć uderzenia, aż do momentu zlania się brzegów bruzdy na długości 10 mm i wysokości 1 mm.<br><br>9. Po zlaniu się bruzdy notuje się zarejestrowaną liczbę uderzeń i pobiera ze środka bruzdy próbkę gruntu (około 10 g) do naczynka wagowego w celu oznaczenia wilgotności.<br><br>10. Pozostałą w miseczce pastę przekłada się do parowniczki lub na płytę, dodaje niewielką ilość
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego