Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 07.03
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
do zerwania umowy z LFO. Skutecznie.

Kolejnym licencjodawcą (wedle Nizioła - podpowiedzianym im przez Kredyt Bank) miał być duży amerykański koncern Baxter. Po dokładnym przestudiowaniu dokumentów finansowych LFO przedstawiciele Baxtera odpowiedzieli, że nie są zainteresowani. - Byliśmy skłonni sprzedać im fabrykę po 2-3 latach - mówi dziś Włodzimierz Wapiński.

Wersja Mariusza Łapińskiego brzmi inaczej. Przypomina, że w połowie 2003 r. wygasała nasza umowa ze Szwajcarami na przerób osocza i trzeba było zdecydować co dalej. Nie można przecież ryzykować, że chorzy zostaną pozbawieni leków ratujących życie. Z drugiej strony wiązała mu ręce umowa podpisana przez poprzednika, która gwarantowała dostawę osocza do LFO.
- Jak byłem
do zerwania umowy z LFO. Skutecznie.<br><br>Kolejnym licencjodawcą (wedle Nizioła - podpowiedzianym im przez Kredyt Bank) miał być duży amerykański koncern Baxter. Po dokładnym przestudiowaniu dokumentów finansowych LFO przedstawiciele Baxtera odpowiedzieli, że nie są zainteresowani. - Byliśmy skłonni sprzedać im fabrykę po 2-3 latach - mówi dziś Włodzimierz Wapiński.<br><br>Wersja Mariusza Łapińskiego brzmi inaczej. Przypomina, że w połowie 2003 r. wygasała nasza umowa ze Szwajcarami na przerób osocza i trzeba było zdecydować co dalej. Nie można przecież ryzykować, że chorzy zostaną pozbawieni leków ratujących życie. Z drugiej strony wiązała mu ręce umowa podpisana przez poprzednika, która gwarantowała dostawę osocza do LFO.<br>- Jak byłem
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego