Typ tekstu: Strona internetowa
Autor: Julek Stasiewicz, Paweł Olszewski
Tytuł: strona o bumerangach
Rok: 2002
więc, jeśli Twój bumerang podparty na środku zgięcia przechyla się w jedną stronę, to za pomocą ołowiu trzeba doważyć odpowiednie skrzydło.
Za duża (lub za mała) siła nośna
Siłę nośną można co najwyżej zmniejszyć poprzez podszlifowanie od dołu krawędzi natarcia (tej tępej krawędzi, która tnie powietrze) Jest to stosowane, gdy bumerang ląduje przed Tobą. W takim wypadku nie zaszkodzi również zaostrzenie tej krawędzi.
Jeśli bumerang po drodze upada na ziemię, to znak że trzeba mocniej rzucać (bo sposobu na zwiększenie siły nośnej niestety nie ma) Można też od biedy zaostrzyć krawędź natarcia, by zredukować spadek prędkości na skutek tarcia.

Miotanie bumerangu
więc, jeśli Twój bumerang podparty na środku zgięcia przechyla się w jedną stronę, to za pomocą ołowiu trzeba doważyć odpowiednie skrzydło. <br>&lt;tit&gt;Za duża (lub za mała) siła nośna&lt;/&gt;<br>Siłę nośną można co najwyżej zmniejszyć poprzez podszlifowanie od dołu krawędzi natarcia (tej tępej krawędzi, która tnie powietrze) Jest to stosowane, gdy bumerang ląduje przed Tobą. W takim wypadku nie zaszkodzi również zaostrzenie tej krawędzi.<br>Jeśli bumerang po drodze upada na ziemię, to znak że trzeba mocniej rzucać (bo sposobu na zwiększenie siły nośnej niestety nie ma) Można też od biedy zaostrzyć krawędź natarcia, by zredukować spadek prędkości na skutek tarcia. <br><br>&lt;tit&gt;Miotanie bumerangu
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego