Typ tekstu: Książka
Autor: Kośmider Joanna, Mazur-Chrzanowska Barbara, Wyszyński Bartosz
Tytuł: Odory
Rok: 2002
jest wartość kroku, tym większe wymagania stawia się osobom oceniającym -różnica między ocenianymi wrażeniami zbliża się do wartości progowej.

Często zalecane jest stosowanie kolejnych rozcieńczeń dwukrotnych (odróżnienie intensywności zapachu kolejnych wzorców nie jest wówczas zbyt trudne, a rozdzielczość oznaczeń jest zadowalająca).
Substancją zapachową najczęściej stosowaną do sporządzania wzorców jest n-butanol. Zastosowanie wodnych roztworów n-butanolu (krok 20/7) jako wzorców intensywności zapachu gazów odlotowych i powietrza w otoczeniu emitorów opisano w punktach 7.4.3 i 7.5.4.
8 Obliczeniowe prognozowanie zapachowej uciążliwości emitorów
8.1. Klasyczne metody symulacji dyspersji zanieczyszczeń powietrza
Metoda obliczeń przygruntowych stężeń zanieczyszczeń gazowych emitowanych
jest wartość kroku, tym większe wymagania stawia się osobom oceniającym -różnica między ocenianymi wrażeniami zbliża się do wartości progowej.<br> &lt;gap reason="tab"&gt;<br>Często zalecane jest stosowanie kolejnych rozcieńczeń dwukrotnych (odróżnienie intensywności zapachu kolejnych wzorców nie jest wówczas zbyt trudne, a rozdzielczość oznaczeń jest zadowalająca).<br>Substancją zapachową najczęściej stosowaną do sporządzania wzorców jest n-butanol. Zastosowanie wodnych roztworów n-butanolu (krok 20/7) jako wzorców intensywności zapachu gazów odlotowych i powietrza w otoczeniu emitorów opisano w punktach 7.4.3 i 7.5.4.<br>&lt;tit&gt;8 Obliczeniowe prognozowanie zapachowej uciążliwości emitorów&lt;/&gt;<br>&lt;tit&gt;8.1. Klasyczne metody symulacji dyspersji zanieczyszczeń powietrza&lt;/&gt;<br>Metoda obliczeń przygruntowych stężeń zanieczyszczeń gazowych emitowanych
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego