Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Przekrój
Nr: 2926
Miejsce wydania: Kraków
Rok: 2001
obchodzić wszystkie instytucje i firmy, które mogą wesprzeć galerię, pomóc w tym, by Zachęta nie przestała działać. Nie mogę dopuścić do jej uśpienia i egzystowania tylko z wynajmu pomieszczeń. Będę walczyć, prosić i apelować do sumień.
Ewa BiałaReportaż

Wieś zamknięta na kłódkę
GRAŻYNA KURYŁŁO

Gdy ukradli krowę Lisa i byczka sołtysa, Lubcza zrozumiała, że złodziej się na nich uwziął
- Prawie rok stróżujemy - chwali się sołtys Lubczy w powiecie jędrzejowskim, Zbigniew Nogaj. - Drugi notes zapisujemy.
Wieś dostała go razem z latarką od policjantów z Wodzisławia. Wartownicy wpisują w nim swoje nazwiska i "zajścia" - najczęściej numery rejestracyjne obcych samochodów.
W Lubczy - w
obchodzić wszystkie instytucje i firmy, które mogą wesprzeć galerię, pomóc w tym, by Zachęta nie przestała działać. Nie mogę dopuścić do jej uśpienia i egzystowania tylko z wynajmu pomieszczeń. Będę walczyć, prosić i apelować do sumień.&lt;/&gt;<br>&lt;au&gt;Ewa Biała&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="art" sub="culture" sex="f"&gt;&lt;page nr=12&gt;<br> <br>&lt;tit&gt;Reportaż&lt;/&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Wieś zamknięta na kłódkę&lt;/&gt;<br>&lt;au&gt;GRAŻYNA KURYŁŁO&lt;/&gt;<br>&lt;gap&gt;<br>&lt;intro&gt;Gdy ukradli krowę Lisa i byczka sołtysa, Lubcza zrozumiała, że złodziej się na nich uwziął&lt;/&gt;<br>- &lt;q&gt;Prawie rok stróżujemy&lt;/&gt; - chwali się sołtys Lubczy w powiecie jędrzejowskim, Zbigniew Nogaj. - &lt;q&gt;Drugi notes zapisujemy.&lt;/&gt;<br>Wieś dostała go razem z latarką od policjantów z Wodzisławia. Wartownicy wpisują w nim swoje nazwiska i "zajścia" - najczęściej numery rejestracyjne obcych samochodów.<br>W Lubczy - w
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego