Typ tekstu: Książka
Autor: Kowalewski Włodzimierz
Tytuł: Powrót do Breitenheide
Rok wydania: 1998
Rok powstania: 1997
mi na takiego.
- Maluję.
- Nie łżyj! - Grubas nagle schwycił go za gardło. - Malarza zawsze poznam, ma kredę za paznokciami i utytłane buty! A ty wiesz, jak wyglądasz?
- Jesteś ubrany jak nieboszczyk do trumny! - zachichotał bas.
- Zaraz zrobię z niego trupa! Zabiję, łeb rozwalę! Żeby cię najgorsza cholera zżarła, ty świński bydlaku! - wściekle miotał się mały.
- Zamykam, panowie, koniec! - gardłowo wrzasnął gospodarz. - Zaraz żandarm tu będzie!
- Ja cię postraszę żandarmem! - Bas przyskoczył ku niemu z zakrzywionym nożem do strugania tyczek. - Ma być otwarte, dopóki my pijemy i płacimy, zrozumiałeś, ty psia wywłoko?!
Chabot miał zdecydowanie dość towarzystwa. Podniósł się z wysiłkiem i
mi na takiego.<br>- Maluję.<br>- Nie łżyj! - Grubas nagle schwycił go za gardło. - Malarza zawsze poznam, ma kredę za paznokciami i utytłane buty! A ty wiesz, jak wyglądasz?<br>- Jesteś ubrany jak nieboszczyk do trumny! - zachichotał bas.<br>- Zaraz zrobię z niego trupa! Zabiję, łeb rozwalę! Żeby cię najgorsza cholera zżarła, ty świński bydlaku! - wściekle miotał się mały.<br>- Zamykam, panowie, koniec! - gardłowo wrzasnął gospodarz. - Zaraz żandarm tu będzie!<br>- Ja cię postraszę żandarmem! - Bas przyskoczył ku niemu z zakrzywionym nożem do strugania tyczek. - Ma być otwarte, dopóki my pijemy i płacimy, zrozumiałeś, ty psia wywłoko?!<br>Chabot miał zdecydowanie dość towarzystwa. Podniósł się z wysiłkiem i
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego