Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Powszechny
Nr: 46
Miejsce wydania: Kraków
Rok: 1994
Przeniesienie siedziby Prezydenta w pobliże liczącego w tym roku 50 tys. studentów Uniwersytetu Warszawskiego stanowi jednak albo dowód odwagi, albo braku rozwagi (niezależnie od wszelkich innych dyskusyjnych aspektów tego kroku!).
Skoro już nastąpiło, to z punktu widzenia prezydenckich służb optymizmem powinno napawać, że część naszej młodzieży gnieździ się nie na campusie, lecz w budynkach rozproszonych po mieście.
Nb. nie jest to przypadkowe: po marcu 1968 r. ówczesne władze zrobiły dużo, by studentów zdekoncentrować, a w każdym razie nie dopuścić do ich przyszłego skupienia.
Wtedy to Ekonomię wyrzucono z Pałacu Kazimierzowskiego, Socjologię przeniesiono z Krakowskiego Przedmieścia na Karową, idea miasteczka uniwersyteckiego padła
Przeniesienie siedziby Prezydenta w pobliże liczącego w tym roku 50 tys. studentów Uniwersytetu Warszawskiego stanowi jednak albo dowód odwagi, albo braku rozwagi (niezależnie od wszelkich innych dyskusyjnych aspektów tego kroku!).<br>Skoro już nastąpiło, to z punktu widzenia prezydenckich służb optymizmem powinno napawać, że część naszej młodzieży gnieździ się nie na campusie, lecz w budynkach rozproszonych po mieście.<br>Nb. nie jest to przypadkowe: po marcu 1968 r. ówczesne władze zrobiły dużo, by studentów zdekoncentrować, a w każdym razie nie dopuścić do ich przyszłego skupienia.<br>Wtedy to Ekonomię wyrzucono z Pałacu Kazimierzowskiego, Socjologię przeniesiono z Krakowskiego Przedmieścia na Karową, idea miasteczka uniwersyteckiego padła
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego