Typ tekstu: Książka
Autor: Hamrol Adam, Mantura Władysław
Tytuł: Zarządzanie jakością. Teoria i praktyka
Rok wydania: 2002
Rok powstania: 1998
przyjęty minimalny stan cechy (sb = Smin). Przyjęcie tego rozwiązania prowadzi do - przydatnego w syntezie i analizie porównawczej cech oraz jakości przedmiotów - unormowania tej kategorii. Ten rodzaj unormowania, nazywany unitaryzacją [5, s.129-130], ma następujące właściwości:
- przedział zmienności (rozstęp) natężenia cech zawiera się w granicach 0,1,
- ujednolicenie określonego podzbioru cech (cech kwantytatywnych o skalach równomiernych i bezwzględnych) do uniwersalnej i niemianowanej postaci natężenia cech, co między innymi umożliwia wykonanie dodawania.
Powyższe właściwości sprawiają, że dla porządkowania jakości oraz przedmiotów można konstruować kryteria syntetyczne na podstawie unormowanych natężeń cech o skalach równomiernych i bezwzględnych.
Przykładem takiego kryterium może być średnia arytmetyczna
przyjęty minimalny stan cechy (sb = Smin). Przyjęcie tego rozwiązania prowadzi do - przydatnego w syntezie i analizie porównawczej cech oraz jakości przedmiotów - unormowania tej kategorii. Ten rodzaj unormowania, nazywany unitaryzacją [5, s.129-130], ma następujące właściwości:<br>- przedział zmienności (rozstęp) natężenia cech zawiera się w granicach 0,1,<br>- ujednolicenie określonego podzbioru cech (cech kwantytatywnych o skalach równomiernych i bezwzględnych) do uniwersalnej i niemianowanej postaci natężenia cech, co między innymi umożliwia wykonanie dodawania.<br>Powyższe właściwości sprawiają, że dla porządkowania jakości oraz przedmiotów można konstruować kryteria syntetyczne na podstawie unormowanych natężeń cech o skalach równomiernych i bezwzględnych.<br>Przykładem takiego kryterium może być średnia arytmetyczna
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego