Typ tekstu: Książka
Autor: Pinkwart Maciej
Tytuł: Zakopane i Tatry
Rok: 1992
za którym przechodzimy na południową stronę stoku. Podchodzimy w stronę widocznego już szczytu, pokonujemy niewielki próg skalny - w tym miejscu pozostawiamy czerwone znaki, wiodące poniżej szczytu w stronę przełęczy Zawrat - i, już bez znaków, podchodzimy kilkanaście metrów w górę na wierzchołek Świnicy (2301 m).
Na północ doskonale widać Zakopane, którego centrum znajduje się w odległości powietrznej równe 10 kilometrów od szczytu. Doskonale widoczne są niemal wszystkie wierzchołki Tatr Wysokich i wiele szczytów Tatr Zachodnich.
Powrót tą samą drogą, albo:
* Na Halę Gąsienicową przez Świnicką Przełęcz, znaki czerwone i czarne, 1 godz. 45 min.
* Na przełęcz Zawrat, znaki czerwone, 40 min i
za którym przechodzimy na południową stronę stoku. Podchodzimy w stronę widocznego już szczytu, pokonujemy niewielki próg skalny - w tym miejscu pozostawiamy czerwone znaki, wiodące poniżej szczytu w stronę przełęczy Zawrat - i, już bez znaków, podchodzimy kilkanaście metrów w górę na wierzchołek Świnicy (2301 m). <br> Na północ doskonale widać Zakopane, którego centrum znajduje się w odległości powietrznej równe 10 kilometrów od szczytu. Doskonale widoczne są niemal wszystkie wierzchołki Tatr Wysokich i wiele szczytów Tatr Zachodnich.<br> Powrót tą samą drogą, albo:<br> * Na Halę Gąsienicową przez Świnicką Przełęcz, znaki czerwone i czarne, 1 godz. 45 min.<br> * Na przełęcz Zawrat, znaki czerwone, 40 min i
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego