Typ tekstu: Książka
Autor: Pankowski Marian
Tytuł: Fara na Pomorzu
Rok: 1997
widać hucznej orkiestry pułkowej. Spojrzał za muzyką: na parapecie okiennym stał duży aparat radiowy. "Kaseta!"
W tym momencie od poczty wjechały trzy auta osobowe. Zatrzymały się przed samym pomnikiem, żeby pozwolić wysiąść osobistościom. I odjechały.
Hans uśmiechnął się na widok pań i panów ulepionych przez Boterę. "Sami grubi. Ani jednego chudzielca". I okiem neutralnego widza stwierdził, że wszyscy byli starzy. Panie wyciągnęły z torby polówki, wręczyły je panom. Potem przypięły swoje ukosem do siwej trwałej.
Od grupy odłączył się młody mężczyzna, cofnął się energicznie i podniósł do oczu aparat.
"To ten dziennikarz z Polski!" I widzi Hans, jak tamten oddala się
widać hucznej orkiestry pułkowej. Spojrzał za muzyką: na parapecie okiennym stał duży aparat radiowy. "Kaseta!" <br>W tym momencie od poczty wjechały trzy auta osobowe. Zatrzymały się przed samym pomnikiem, żeby pozwolić wysiąść osobistościom. I odjechały. <br>Hans uśmiechnął się na widok pań i panów ulepionych przez Boterę. "Sami grubi. Ani jednego chudzielca". I okiem neutralnego widza stwierdził, że wszyscy byli starzy. Panie wyciągnęły z torby polówki, wręczyły je panom. Potem przypięły swoje ukosem do siwej trwałej. <br>Od grupy odłączył się młody mężczyzna, cofnął się energicznie i podniósł do oczu aparat. <br>"To ten dziennikarz z Polski!" I widzi Hans, jak tamten oddala się
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego