Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Trybuna
Nr: 02.25
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2005
stwierdza: - Na spotkaniach z liderami NATO i Unii Europejskiej w Brukseli prezydent USA George W. Bush został poddany zmasowanemu praniu mózgu przez wschodnioeuropejskich kolegów, przede wszystkim Bałtów. Te wysiłki nie poszły na marne, bo Bush wyraźnie zmienił ton wypowiedzi skierowanych pod adresem Rosji. (KRYST)

SERBIA I CZARNOGÓRA • Rozpadu Jugosławii ciąg dalszy
Ostatni rozwód?

Czarnogórski prezydent Filip Vujanović i premier Milo Djukanović zażądali podjęcia rozmów w sprawie likwidacji jednolitego państwa, jakie ta republika tworzy wraz z Serbią. Tak więc rozpad Jugosławii nie zamknął rozdziału bałkańskich niepokojów.
Po secesji na początku lat 90. Słowenii, Chorwacji, Bośni i Hercegowiny oraz Macedonii, nową Jugosławię tworzyły
stwierdza: - Na spotkaniach z liderami NATO i Unii Europejskiej w Brukseli prezydent USA George W. Bush został poddany zmasowanemu praniu mózgu przez wschodnioeuropejskich kolegów, przede wszystkim Bałtów. Te wysiłki nie poszły na marne, bo Bush wyraźnie zmienił ton wypowiedzi skierowanych pod adresem Rosji. (KRYST)&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news"&gt;&lt;tit&gt;SERBIA I CZARNOGÓRA &#149; Rozpadu Jugosławii ciąg dalszy<br>Ostatni rozwód?&lt;/&gt;<br><br>Czarnogórski prezydent Filip Vujanović i premier Milo Djukanović zażądali podjęcia rozmów w sprawie likwidacji jednolitego państwa, jakie ta republika tworzy wraz z Serbią. Tak więc rozpad Jugosławii nie zamknął rozdziału bałkańskich niepokojów. <br>Po secesji na początku lat 90. Słowenii, Chorwacji, Bośni i Hercegowiny oraz Macedonii, nową Jugosławię tworzyły
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2020

Przyłącz się do V edycji plebiscytu PWN i zgłoś swoją propozycję.
UWAGA! Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe, ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!
Powiedz o plebiscycie swoim znajomym.

Głosy można oddawać do
30 listopada 2020 r.

Wyślij
Weź udział w akcji „Młodzieżowe Słowo Roku 2020”!