Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Wprost
Nr: 01.16 (3)
Miejsce wydania: Poznań
Rok: 2000
zakorzeniona jest ekspansjonistyczna mentalność, która utrudnia im nawiązanie partnerstwa z Zachodem. Ten niemal stały pęd do ekspansji terytorialnej jest jednocześnie przekleństwem dla Rosjan żyjących w straszliwej biedzie w kraju bogatym w surowce.
Odmowa lub bezterminowe odroczenie przyłączenia do paktu państw leżących między NATO a Rosją zostałyby odebrane przez Rosję jako ciche przyzwolenie Zachodu na to, by stanowiły one sferę wyłącznych wpływów Rosji. Zostałoby to odczytane jako jej triumf i przyczyniłoby się do jeszcze silniejszej mobilizacji elementów imperialistycznych wśród kierownictwa rosyjskiego i tworzenia następnych wyzwań dla Zachodu.
Dla odmiany stopniowe rozszerzanie NATO pomogłoby Rosjanom zrozumieć, że ich sny o odzyskaniu kontroli nad
zakorzeniona jest ekspansjonistyczna mentalność, która utrudnia im nawiązanie partnerstwa z Zachodem. Ten niemal stały pęd do ekspansji terytorialnej jest jednocześnie przekleństwem dla Rosjan żyjących w straszliwej biedzie w kraju bogatym w surowce.<br>Odmowa lub bezterminowe odroczenie przyłączenia do paktu państw leżących między NATO a Rosją zostałyby odebrane przez Rosję jako ciche przyzwolenie Zachodu na to, by stanowiły one sferę wyłącznych wpływów Rosji. Zostałoby to odczytane jako jej triumf i przyczyniłoby się do jeszcze silniejszej mobilizacji elementów imperialistycznych wśród kierownictwa rosyjskiego i tworzenia następnych wyzwań dla Zachodu.<br>Dla odmiany stopniowe rozszerzanie NATO pomogłoby Rosjanom zrozumieć, że ich sny o odzyskaniu kontroli nad
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego