Typ tekstu: Książka
Autor: Komor Michał
Tytuł: Euromarketing. Strategie marketingowe przedsiębiorstw na eurorynku
Rok: 2000
pewnym czasie, który teraz trudno oszacować, konsumenci i nabywcy instytucjonalni przyzwyczają się do nowej sytuacji i zaczną doceniać wynikające z niej korzyści; będzie bowiem większa przejrzystość rynku oraz stanie się możliwe porównywanie cen produktów oferowanych na różnych rynkach w Unii Europejskiej. Łatwiej będzie można dokonywać porównań cen między poszczególnymi krajami, co powinno mieć wpływ na ich stopniowe obniżanie się.
Badania przeprowadzone przez znaną firmę konsultingową Price Waterhouse wskazują na istnienie różnic cen, dochodzących nawet do 80%, na te same produkty poszczególnych firm na różnych rynkach, czego w warunkach jednolitej waluty z pewnością nie da się utrzymać.
Patrząc na tę nową sytuację z
pewnym czasie, który teraz trudno oszacować, konsumenci i nabywcy instytucjonalni przyzwyczają się do nowej sytuacji i zaczną doceniać wynikające z niej korzyści; będzie bowiem większa przejrzystość rynku oraz stanie się możliwe porównywanie cen produktów oferowanych na różnych rynkach w Unii Europejskiej. Łatwiej będzie można dokonywać porównań cen między poszczególnymi krajami, co powinno mieć wpływ na ich stopniowe obniżanie się.<br>Badania przeprowadzone przez znaną firmę konsultingową Price Waterhouse wskazują na istnienie różnic cen, dochodzących nawet do 80%, na te same produkty poszczególnych firm na różnych rynkach, czego w warunkach jednolitej waluty z pewnością nie da się utrzymać.<br>Patrząc na tę nową sytuację z
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego